Моя енергосвідома школа. Все починається з ідеї!

Повернутися в розділ Зелена свідомість
Поділитися з друзями -

30 січня в приміщенні Слов’янської міської ради відбулася енергійна «енергетична баталія»: команди старшокласників навчальних закладів міста захищали свої проекти ідей – що таке енергозбереження в шкільному закладі та як можна вирішити проблеми надмірного використання ресурсів, як змінити світогляд на «зелений», та що це означає.

Конкурс проектів «Моя енергосвідома школа»  – один із численних заходів проекту «Зелене мислення – зелене майбутнє Донеччини» за підтримки Посольства Великої Британії та Донецької ОДА, організованих громадською організацією «Летавиця» спільно зі Слов’янською міською радою серед учнівської молоді міста протягом останніх місяців. 


Представлені на розсуд журі проектні ідеї свідчать про те, що молоде покоління мешканців міста має гарний потенціал для зеленішого майбутнього, якщо енергію, думки та бачення підлітків візьмуть на увагу дорослі та спільними зусиллями зможуть реалізувати свої мрії.

Представлені на конкурс проекти умовно розподілились на 2 категорії: конкретні технологічні пропозиції та формування енергосвідомого відношення. Перше місце розділили команди школярів під керівництвом вчителів – «П’єзоефект як перспективна енергозберігаюча технологія» (ЗОШ № 15, Григор’єв Владислав, керівник Попов О.К.)  та «Використання енергоресурсів: Шкільний паспорт та рекомендації з енергозбереження» (ЗОШ № 18, Плотніков Іван, Новак Андрій, керівник Теслицький І.А.).Друге місце розділили проекти «Командно-екологічна гра: Зелена планета» (ЗОШ №20, керівник Н.Н. Скида) та «Віртуальний музей: Енергія планети від А до Я» (ЗОШ №1, керівник Боднарчук І.А.). Переможці отримали від проекту цінні призи: МФУ та акустичні радіо системи для школи.

В конкурсі прийняли активну участь ЗОШ № 1, 4, 5, 12, 13, 15, 18, 20.  Поза конкурсом розглянуті роботи маленьких шанувальників зеленого майбутнього, які в творчій формі казок и віршів показали своє ставлення до чистого міста та дбайливого відношення до речей (Скида Софія, Магула Ксенія, Гусейнова Арина). Всі учасники отримали дипломи та заохочувальні призи – футболки та кружки «Живи зеленіше», набори тематичних інформаційних матеріалів, тематичні брошури, книжкові тематичні закладки, календарі та кишенькові календарики з малюнками конкурсу дитячої творчості тощо.

Є сподівання, що ідеї переростуть в реальні проекти та отримають можливість бути реалізованими. Все починається з ідеї!

ТЕХНІЧНИЙ ПАРТНЕР ПРОЕКТУ

Skachgroup - розробка і супровід інтернет-проектів