Мер Житомира заявив про наміри міста перейти на 100% відновлювані джерела енергії

Повернутися в розділ НОВИНИ
Поділитися з друзями -


Український Житомир став першим містом в Східній Європі і на пострадянському просторі, де заявили про перехід на поновлювані джерела енергії до 2050 року.

22 червня 2018 року мер міста Сергій Сухомлин і міжнародна неурядова організація 350.org підписали меморандум про співпрацю, який, зокрема, передбачає постановку рішення про енергетичний перехід на голосування сесії міської ради, а також розробку плану переходу міста на ВДЕ (відновлювані джерела енергії). Перша в Україні кліматична стратегія для міста буде розроблена протягом наступного 2019 року.

Публічно заявити про мету міста мер Житомира зможе на глобальному кліматичному Саміті (Global Climate Action Summit), який пройде в Сан-Франциско 12-14 вересня 2018 року. Там зберуться представники урядів різних країн, щоб заявити про амбітні цілі щодо збереження клімату на планеті, в тому числі і за допомогою переходу на «зелену» енергію.


«Це сенсаційне рішення про перехід на відновлювану енергію, як в національному, так і в міжнародному плані. Беручи до уваги, що Україна - це країна в стані військового конфлікту і залежна від імпортного вугілля, газу і ядерного палива, нам вкрай важливо брати курс на енергобезпеку, енергонезалежність і розвивати ВДЕ. Таким чином, Житомир став на шлях кліматичного лідерства, оскільки це перше місто, де зароджується місцева кліматична політика. Адже відмова від викопного палива - головна умова збереження клімату на планеті», - заявляє Юлія Мельник, кампейнер 350.org з поновлюваних джерел енергії в регіоні.«Перша заява українського міста про перехід на 100% ВДЕ в регіоні СЄКЦА - це потужний сигнал того, що глобальна кампанія Fossil Free https://gofossilfree.org щодо відмови від використання та субсидування викопного палива і переходу на 100% ВДЕ, набирає обертів і в Україні. За даними CDP на січень 2018 року 43 міста в світі св їх числі 25 міст Бразилії, 5 міст Європи і три міста Африки вже успішно здійснили 100% перехід на ВДЕ. Тепер черга України. 350.org, як міжнародне кліматичний рух, зможе надати підтримку в розробці планів по ВДЕ і кліматичної стратегії ще кільком містам. Що стосується Житомира, то 350.org сприятиме синергії команди міської ради, бізнесу і населення, щоб мета 100% ВДЕ стала для міста об'єднуючою ланкою», - вважає Світлана Романко, регіональний координатор і кампейнер за кліматичними рішенням 350.org в регіоні СЄКЦА (кліматична мережа країн Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії).

Зараз ведуться нові переговори, тому в найближчі два місяці про перехід на 100% відновлюваних джерел енергії до 2050 року можуть заявити ще кілька українських міст.

Експерти вважають, що Україна має необхідний технічний потенціал і економічні передумови для здійснення трансформації енергетичного сектора і збільшення до 2050 року частки "зеленої" енергії в енергобалансі країни до 91%. Такі дані опубліковані в дослідженні державної організації «Інститут економіки та прогнозування» Національної академії наук України. Аналіз проведено за підтримки Фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні.

Довідково: 350.org - міжнародна неурядова екологічна організація, створена з метою залучення уваги громадськості до антропогенних змін клімату і проблеми викидів в атмосферу величезних обсягів вуглекислого газу CO2, що відноситься до парникових газів.

Джерело СЕКЦА

ТЕХНІЧНИЙ ПАРТНЕР ПРОЕКТУ

Skachgroup - розробка і супровід інтернет-проектів