На тижні відновлюваної енергетики в Німеччині обговорювали український законопроект про аукціони

Повернутися в розділ НОВИНИ
Поділитися з друзями -


У форумі  «IRENA Innovation Week 2018» прийняли участь більше 250 інноваційних компаній та профільні міжнародні інституції з 80 країн. Українську делегацію представляв голова Держенергоефективності Сергій Савчук. 


Генеральний директор IRENA Аднан Амін відмітив тенденції розвитку відновлюваної енергетики у світі. За два роки з моменту інноваційної тижня 2016 року значно знизилась вартість відновлюваних джерел енергії. До 2020 року багато комерційно доступних технологій для виробництва поновлюваних джерел енергії будуть активно конкурувати з тими, що використовують традиційні види палива.


Відбуваються трансформаційні зміни у способі експлуатації енергетичних систем:

- зростає оцифрування систем,

- збільшується децентралізація постачання електроенергії,

- зростає гнучкость системи та електрифікація секторів кінцевого споживання.

Трансформація енергетичного сектора триває. Завдання полягає в тому, щоб розбудувати потенціал недорогих відновлюваних джерел енергії та забезпечити, щоб усі країни могли надійно інтегрувати високі частки у свої енергетичні системи.

Аднан Амін, у свою чергу, привітав Україну із набуттям повноцінного членства в IRENA та закликав залучати передовий світовий досвід у стимулюванні розвитку «чистої» енергетики, у тому числі, щодо системи аукціонів.
 

Учасники зустрічі обговорювали переваги аукціонів порівняно із іншими механізмами. На їх думку, аукціони дозволяють:

- підвищити конкуренцію між інвесторами;

- запровадити реальну ринкову ціну на електроенергію, вироблену з відновлюваних джерел;

- зменшити цінове навантаження на споживачів;

- зробити ринок більш прогнозованим та передбачуваним.

Голова Держенергоефективності України С. Савчук поінформував Аднана Аміна про відповідний законопроект, який розробили в  Україні. 

 Основна концепція законопроекту передбачає:

- впровадження аукціонів вже з 2020 р. для проектів СЕС > 10 МВт та ВЕС > 20 МВт;

- проведення торгів щонайменше двічі на рік для кожного типу генерації;

- 20-річний термін продажу електроенергії за аукціонною ціною;

- квоти, які виставляються на аукціон, мають забезпечити виконання  міжнародних зобов'язань, зокрема Угоди України з ЄС (Директиви ЄС), а також  стратегічних національних цілей  щодо збільшення частки «чистої» енергії.

 «Заручившись підтримкою IRENA, Україна має якнайшвидше впроваджувати ефективні механізми виробництва енергії з відновлюваних джерел, за якими працюють провідні країни світу. Це буде ще одним сигналом для інвесторів, що ми керуємось світовими тенденціями для розвитку «чистої» енергетики на користь бізнесу та споживачам», - прокоментував голова Держенергоефективності.

Обговорувалась з керівництвом IRENA концепція створення в Україні IRENA-центру. Центр сприятиме налагодженню постійної тісної двосторонньої співпраці.

 

Джерело: IRENA та Держенергоефективності

ТЕХНІЧНИЙ ПАРТНЕР ПРОЕКТУ

Skachgroup - розробка і супровід інтернет-проектів