На Рівненщині створено черговий револьверний фонд для підвищення енергоефективності

Повернутися в розділ НОВИНИ
Поділитися з друзями -


7 вересня на черговій сесії Гощанської селищної ради депутати ухвалили рішення про створення револьверного фонду. Відтепер гощанці, мешканці приватних будинків, зможуть взяти позику на утеплення будинку, заміну вікон, ремонт покрівлі та інші заходи на умовах безвідсоткового кредиту.

Ініціатор створення револьверного фонду, заступник селищного голови Юрій Сульжук, розповів, що у Гощі 3200 приватних житлових будинків.  Це 65% від загальної кількості житла у селищі. Але програм, які б допомагали власникам приватних домогосподарств вирішувати завдання ефективного використання енергії, не було. Отже гощанці досі неефективно використовують енергоресурси. 

Юрій Сульжук (зліва) та місцеві активісти на святкуванні Дня селища Гощі

«Для багатоквартирних будинків із 2015 року діє програма підтримки ОСББ. Протягом цього періоду із бюджету селища спрямували 500 тис. грн на реалізацію їхніх енергозберігаючих проектів. Це, на відміну від револьверного фонду, безповоротна фінансова допомога», - поділився Ю. Сульжук.

Мешканцям приватних осель в селі теж вирішили домопогти. Для цього і створено револьверний фонд. Депутати селищної ради ухвалили рішення «Про затвердження Програми впровадження заходів із енергозбереження й термомодернізації у приватних житлових будинках садибного типу та Порядку виділення та використання коштів на фінансову підтримку впровадження заходів із енергозбереження й термомодернізації у приватних житлових будинках садибного типу у селищній раді» на 2018-2020 роки.

За умовами програми власникам будинків пропонують кошти, але не більше 20 тис. грн. на одне домогосподарство. Власник сам визначає, які він заходи із енергозбереження втілюватиме в життя, графік ремонтних робіт, їхній кошторис тощо. Кошти власникам багатоквартирних будинків надаватимуться на конкурсній основі. Програма діятиме із 2019 року.

З револьверного фонду гощанці, мешканці приватних будинків, зможуть взяти позику на умовах безвідсоткового кредиту. Позику потрібно сплатити протягом року, є можливість дострокового повернення коштів. Револьверний фонд наповнюватиметься залученням фінансових ресурсів бюджету Гощанської селищної ради, коштів міжнародних організацій та фондів, інших джерел дозволених законодавством.

Створити фонд допомогла екологічна громадська організація з Рівного «Екоклуб», яка допомагає посиленню спроможності спільнот. «Це вже четвертий револьверний фонд, створений за підтримки «Екоклубу». Не зупиняємося на досягнутому та з радістю поділимося матеріалами з усіма зацікавленим», - коментують в організації.

Екоактивісти клубу  вже 20 років працюють задля збереження довкілля. Більше 10 рокув – у сфері енергозбереження. 

Проекти «Екоклубу» спрямовані на:
  • підвищення енергоефективності громадських закладів та приватних осель;
  • покращення місцевої та національної енергетичної політики;
  • ефективне управління ОСББ (Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків);
  • розвиток інших громадських організацій та ініціатив;
  • розвиток відновлювальних джерел енергії (зокрема, сонячної);
  • зменшення впливу людини на клімат.

Фонд громади Гощі стане четвертим револьверним фондом в Україні, створеним у  співпраці з Екоклубом. Три інші діють у м. Славута Хмельницької обл. (з 2015 року), у Люблинецькій ОТГ Волинської обл. (з квітня 2018 року) та Клеванській ОТГ на Рівненщині (з липня 2018 року) . Екоклуб і надалі шукає можливості для розширення співпраці з органами місцевого самоврядування, які зацікавлені у створенні подібних фінансових інструментів.

За інформацією Екоклубу та  Гощанської селищної ради

ТЕХНІЧНИЙ ПАРТНЕР ПРОЕКТУ

Skachgroup - розробка і супровід інтернет-проектів