Охорона довкілля, як частина програми політичної партії

Повернутися в розділ НОВИНИ
Поділитися з друзями -

Про те, як прогресивна політична партія має представити у своїй передвиборчій кампанії тему охорони довкілля, у перший день жовтня поділилася Міжнародна благодійна організація «Екологія-Право-Людина». Колектив фонду ЕПЛ презентував політичну програму дій у сфері охорони довкілля. 

Презентація відбулась у Києві, в Українському кризовому медіа-центрі. Спікерки повідомили, що після детального аналізу програм десятків політичних сил слово «довкілля» знайшли тільки у семи програмних партійних документах.

 

Команда ЕПЛ запевнила, що організація не має політичних уподобань, метою діяльності є верховенство права заради охорони довкілля. 

Організатори впевнені - у діяльності партій необхідно передбачати план дій з впровадження горизонтальних змін, без яких нереально досягнути прозорої, некорупційної, дієвої та проєвропейської системи охорони довкілля. «Насамперед, мова йде про потребу створення незалежного наглядового органу, про підвищення екологічної свідомості населення та представників влади через просвітні та освітні заходи, а також про реформу екологічного контролю та моніторингу за станом довкілля», – наголосила виконавчий директор ЕПЛ Олена Кравченко.  

Запропонована програма складається з чотирьох розділів:

- горизонтальні зміни у сфері державного управління,
- секторальні проблеми у сфері охорони довкілля,
- війна і довкілля,
- екологічне правосуддя.

У презентації було представлено низку секторальних рішень у сфері охорони довкілля: управління відходами, сільське господарство, рибне господарство та морські екосистеми, лісове господарство, якісна вода, чисте повітря, збалансоване використання надр, збереження дикої природи, етичне поводження з тваринами, транспорт – безпечний для суспільства.

Юрисконсульт ЕПЛ Наталія Куць відзначила, що горизонтальні зміни повинні охоплювати сферу юридичної відповідальності за порушення природоохоронних норм, а кошти, отримані за рахунок здійснених впливів на довкілля, повинні йти на реальне відновлення довкілля та на природоохоронні заходи.

До розробки одного з підрозділів Програми була також залучена Катерина Шор, експерт МБО «ІЦ «Зелене Досьє» з питань сільського господарства, яка зазначила, що екологічні питання повинні комплексно враховуватись в усіх сферах життєдіяльності і сільське господарство не є виключенням. Наприклад, дуже часто за земельними спорами забувається справжня цінність земель.

Учасниці закликали не лише політичні партії, але й органи державної влади та органи місцевого самоврядування враховувати питання довкілля під час планування політики та прийняття рішень як передумови охорони здоров’я населення, забезпечення сталого розвитку та процвітання держави.

Політична програма дій містить також конкретні заходи у сфері охорони довкілля. Детальніше із повним текстом Програми можна ознайомитися тут.

ТЕХНІЧНИЙ ПАРТНЕР ПРОЕКТУ

Skachgroup - розробка і супровід інтернет-проектів