Держенергоефективості та Асоціація ОТГ планують співпрацю у сфері енергоефективності

Повернутися в розділ НОВИНИ
Поділитися з друзями -

Голова Держенергоефективості Сергій Савчук підписав Меморандум про співпрацю із Асоціацією об’єднаних територіальних громад (ОТГ) для широкого впровадження проектів з енергоефективності та відновлюваної енергетики у місцевих громадах.

 «Завдяки важливій проведеній Урядом реформі децентралізації місцеві громади мають достатні фінансові ресурси, які варто раціонально використовувати на користь громад», - пояснив С.Савчук.

В Держенергоефективності повідомили про успішні приклади.  Місто Славутич зменшило свою залежність від газу на 40% завдяки  твердопаливній котельні потужністю 10,5 МВт, що виробляє тепло із тріски. 

Наступний крок Славутича – встановлення біоТЕЦ потужністю 12,5 МВт електричної та 29 МВт теплової енергії. Додатково планується засадити 5 тис. га енергокультурами як джерелом біомаси.

Спеціалісти відомств відмічають, що кожна громада володіє значним ресурсним потенціалом, щоб вирішити питання енергозабезпечення та стати більш незалежною. 

Важливо, що ОТГ починають активно  займатися питаннями енергоефективності. Так, у серпні ц.р. Мачухівською ОТГ укладено перші ЕСКО-договори у 2 навчальних закладах (с. Плоске та с. Калашники). Завдяки реалізації таких контрактів, громада вже в цьому опалювальному сезоні буде економити до 20% енергоресурсів.

 Енергоменеджмент / енергомоніторинг запроваджено в 10 ОТГ, а ще в 35 ОТГ - розробляється. Також місцеві програми здешевлення «теплих кредитів» впровадили 7 ОТГ.

Сторони будуть працювати над:  

  •     рзробкою та впровадженням місцевих програм з енергоефективності та відновлюваної енергетики;
  •     розробкою та впровадженням енергетичних  планів із заміщення традиційних видів палива альтернативними;
  •     реалізацією проектів по генерації енергії з біомаси, біогазу, сміття, будівництва потужностей з виробництва біоетанолу та біодизелю; впровадження ЕСКО-проектів.

 По інформації Держенергоефективності

ТЕХНІЧНИЙ ПАРТНЕР ПРОЕКТУ

Skachgroup - розробка і супровід інтернет-проектів