Українці їдуть на міжнародні кліматичні переговори ООН

Повернутися в розділ НОВИНИ
Поділитися з друзями -

Українська делегація Уряду на чолі з Мінекології готується до участі у щорічних міжнародних кліматичних переговорах ООН (СOP24), які відбудуться з 3 по 15 грудня в Польщі. Це одна з найгучніших міжнародних конференцій, що об'єднує зусилля країн у протидії кліматичним змінам. Цьогоріч в Катовіце Україна може заявити про перегляд національної цілі зі скорочення викидів парникових газів. Саме від цієї цілі, буде залежати розмір міжнародних кліматичних інвестицій та допомоги ООН.

Щоб урядовці наважилися на рішучий внесок країни у спільну боротьбу зі зростанням температурних аномалій та зрозуміли актуальність такої заяви для своїх громадян, на Переговори вирушили і свідомі українці - понад 30 представників екологічних організацій з різних частин країни. Кияни, полтавці, львів'яни, запоріжці та багато інших об'єдналися з громадянами Грузії, Польщі та Киргизстану аби підтримати свої міста та уряд у впевненому переході на відновлювану енергетику - основну альтернативу для зменшення викидів парникових газів.

Під час Конференції ООН, міжнародна кліматична організація 350.org ініціювала панельну дискусію мерів під назвою «Будуємо міста майбутнього: перехід на 100 % відновлюваної енергетики у громадах». У ній візьмуть участь мери українських та закордонних міст. Зустріч запланована на 11-го грудня, пройде на майданчику Greenpeace Hub в Катовіце.

Учасники напрацюють спільний вектор розвитку в енергетиці, адже у 2018 році 4 українських міста, Львів, Житомир, Кам’янець-Подільський і Чортків заявили про перехід на 100 % відновлюваної енергетики, згодом таку ж ціль задекларували в Кутаїсі.

Під час Переговорів, українці долучаться до міжнародного легального маршу  «Кліматичний будильник». Подія проводиться щорічно та є однією з наймасовіших публічних екологічних акцій, що об'єднує активістів з усього світу.

Конференція ООН з питань змін клімату 2018 має затвердити правила Паризької угоди, зокрема механізми фінансової співпраці між країнами задля скорочення викидів СО2. На думку ряду країн, доступ до таких механізмів мають отримати лише країни з амбітними національними внесками.

Заява про збільшення цілі України у протидії кліматичним змінам на конференції ООН означатиме збільшення ролі заходів з енергоефективності в середині країни, запровадження нових механізмів розвитку відновлюваної енергетики, поступову відмову від імпортованого газу, залучення інвестицій на проекти з модернізації житлового та комунального сектору, та новий курс - перехід на альтернативні джерела енергії - біомасу, сонце, вітер й біогаз.

Джерело: 350.org-Україна

ТЕХНІЧНИЙ ПАРТНЕР ПРОЕКТУ

Skachgroup - розробка і супровід інтернет-проектів