«Сонячна» кава на Тижні сталої енергетики у Львові.

У 2014 році четвертий раз Україна залучилася до Європейського тижня сталої енергетики. У цьому році кілька міст влітку провели яскраві вуличні заходи, конференції та екскурсії на підприємства та об’єкти житлово-комунальної сфери, присвячені ідеї зменшення споживання енергії у повсякденному житті. Серед організаторів були: представництво ЄС в Україні, численні міжнародні та українські громадські та бізнес-організації, державні установи.
Львів відкрив тиждень урочисто: в церемонії біля міської ради прийняв участь посол, голова Представництва ЄС в Україні Ян Томпінський, міський голова Львова Андрій Садовий та Андрій Білоусов - заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ.
Площа перед мерією розквітла всіма кольорами вишиванок під час дитячого флеш-мобу «Енергія України». Більше ста львівських школярів із синьо-жовтими прапорцями розмістились на головній площі, відтворюючи карту єдиної країни.
Впродовж останнього червневого тижня двір Львівської міської ради був майданчиком для виставки енергоефективного обладнання та технологій, дитячих та дорослих квестів, екологічних ігор та вікторин. Всі охочі могли поласувати запашною кавою та яєчнею, що були приготовані за допомогою сонячних колекторів та геліоконцентратора.
Екскурсія містом для всіх охочих на новенькому енергоощадному трамваї виробництва львівського концерну «Електрон» справила враження і на старше покоління і на юних пасажирів.
Під час тижня проводились заходи міжнародного проекту «Угода мерів» та Асоціації енергоефективних міст України. До цих організацій долучились нові учасники. Представники цих міст взяли на себе амбіційні зобов’язання скоротити до 2020 року викиди СО2 на 20%.
Під час прес-туру, організованого громадською організацією «Інтерньюз-Україна», журналісти відвідали Глинянську районну лікарню, де за ініціативою місцевої влади та ентузіастів львівського «Ротарі-клубу» за сприяння ЄС було реалізовано проект із запровадження енергоощадних технологій. Реалізація цього проекту не тільки економить нинішнє споживання тепла на 15%, а дала поштовх для активності громади з модернізації наступних об’єктів. На черзі - будівлі школи, міськради, міська каналізація.
Цікавий наочний приклад виробництва енергії демонструвала команда молодих львів’ян-науковців, що демонструвала фільми на КіноРовері, також лунала музика за допомогою енергії, що виробляли велосипедисти під віковими стінами площі Ринок.
Під час кількох днів всі охочі могли прийняти участь у майстер-класі з конструювання власними силами сонячного колектора для нагріву води. Недорога високоефективна модель сонячного колектора, яку нескладно побудувати з доступних матеріалів зацікавила багатьох учасників секції, яку проводила рівненська громадська організація «Екоклуб».
Білозерова Лариса
Фото: Львiв’яни на площi Ринок пригощають запашною «сонячною» кавою, виробленою за допомогою вакуумного колектора.