Європейські гранти на енергоефективність для України

Поділитися з друзями -Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) та мультидонорський фонд E5P - Східноєвропейське партнерство з питань енергоефективності та екології – підписали грантові угоди на 16,4 млн. євро для підтримки вищої освіти та муніципальної інфраструктури в Україні

 


Україна отримає:

·       10 млн. євро для покращення енергоефективності університетів в Україні;
·       6,4 млн. євро для підтримки вищої освіти та муніципальної інфраструктури в Україні.


Фонд «E5P» -  це мультидонорський фонд, який сприяє муніципальним інвестиціям у проекти у сферах енергоефективності та охорони навколишнього середовища. Загальний бюджет фонду - 180 млн. євро. Грант на 10 млн. євро має посилити енергоефективність в семи університетах, які беруть участь в проекті. Грант на 6,4 млн. євро сприятиме модернізації муніципальної системи теплопостачання у Кривому Розі.


Гранти фонду «E5P» стануть інструментом в імплементації проектів. ЄІБ та інші фінансові установи виділяють кредитні кошти на ці проекти, які активно підтримує українська влада.
 
Вища освіта України

Метою цього проекту є оновлення навчального, дослідницького та допоміжного устаткування в багатьох державних університетах України. Перші сім з них – у Чернівцях, Харкові, Києві, Львові, Полтаві, Сумах та Вінниці – буде визначено на етапі оцінки. На підтримку цього проекту ЄІБ та Північна екологічна фінансова корпорація (NEFCO) надають 120 млн. та 30 млн. євро кредитних коштів відповідно. Це фінансування сприятиме досягненню університетами найвищих освітніх та дослідницьких стандартів за допомогою посилення енергоефективності та споживання, а також захисту довкілля. Зокрема, установи вищої освіти мають модернізувати свої системи опалення, вентиляції та освітлення, покращити якість академічного середовища та енергозбереження. Екологічні цілі буде досягнуто через застосування сучасного та енергоефективного обладнання та систем контролю, що буде закуплено та впроваджено завдяки гранту від фонду «E5P».
 
Модернізація системи теплопостачання в Кривому Розі

Цей план модернізації - частина Програми розвитку муніципальної інфраструктури України, яку підтримує Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. В рамках цієї програми кредит ЄІБ в розмірі 400 млн. євро сприятиме інвестиціям у різних секторах, зокрема енергоефективності, водопостачання, водовідведення та утилізації твердих відходів.

Метою проекту в Кривому Розі є забезпечення екологічно чистого та фінансово стійкого теплопостачання. В результаті ці інвестиції сприятимуть посиленню енергоефективності та зменшенню викидів вуглекислого газу (CO2). Очікується, що вони призведуть до зменшення кількості вуглекислого газу на більше 220 тис. тон, що позитивно вплине на довкілля. Також ці інвестиції поліпшать обслуговування клієнтів.

Гранти фонду «E5P» підтримують заходи з посилення попиту. Вони, зокрема, фінансуватимуть встановлення індивідуальних опалювальних підстанцій та відповідних лічильників від одного будинку до іншого. В результаті жителі Кривого Рогу відчують позитивні наслідки від ефективних послуг теплопостачання, встановлених лічильників та автоматизації, а також скорочення кількості спожитої енергії. Загальна сума інвестиції становить 38 млн. євро. Частину – у розмірі 31,6 млн. євро – покриває кредит ЄІБ. Разом з ним буде надано технічну підтримку для покращення спроможності в секторі комунальних послуг.Вазіл Гудак, фото: Радіо Свобода


Вазіл Гудак, віце-президент ЄІБ наголосив: «Гранти від фонду «E5P» підтримують намагання банку ЄС принести реальну користь українському народу. Чинне фінансування, яке йде на додачу до зобов’язань ЄІБ та інших фінансових інституцій, підтримує енергоефективні заходи в українських університетах, а також теплопостачання у Кривому Розі. Як результат, заощадження та поліпшена організація теплопостачання покращить якість життя в Україні та зробить внесок у її економічний розвиток».Андерс Лунд Фото: Forbes Украина

Андерс Лунддиректор фонду «E5P», відзначив: «Два підписаних сьогодні проекти стануть кроком уперед у напрямі підвищення енергетичної безпеки в Україні та поліпшать щоденне життя пересічних людей. Асамблея Фонду схвалила два гранти, ґрунтуючись на відчутному впливі на довкілля, позитивних аспектах, а також створенні локальних робочих місць в Україні. Проект у Кривому Розі, місті з важкою промисловістю та потужним забрудненням, стане знаковим, завдяки якому енергетичні заощадження та збільшення ефективності стануть вкрай вагомими».«Завдячуючи співпраці ЄІБ та фонду «E5P» - сказав Роман Греба, заступник міністра освіти і науки України, – ми модернізуємо університетські будівлі, що їх було зведено у радянські часи. Зменшення витрат на споживання енергії створить більше можливостей для інвестування заощаджень у покращення якості вищої освіти. Поліпшення енергоефективності має бути одним із кроків інтеграції українських університетів у Європейський простір вищої освіти».

«Ми високо цінуємо допомогу ЄІБ і фонду «E5P» у розвитку муніципальної інфраструктури в Україні. Можливість отримати кредит і грантові кошти є вкрай важливим та цінним внеском європейської спільноти у модернізацію житлово-комунального господарства України», – додав Едуард Кругляк, заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Джерело: Представництво ЄС в Україні, 7.03.2018 р.

ТЕХНІЧНИЙ ПАРТНЕР ПРОЕКТУ

Skachgroup - розробка і супровід інтернет-проектів