Оновлено Директиву ЄС щодо енергетичних показників будівель

Поділитися з друзями -

Експерти впевнені, що інвестиції в енергоефективність стимулюють економіку, зокрема, будівельну галузь, яка виробляє близько 9% ВВП Європи та безпосередньо надає 18 мільйонів прямих робочих місць.

Стан справ

У Євросоюзі будівлі споживають приблизно 40% енергії та здійснюють біля 36% викидів СО2. В даний час близько 35% будинків ЄС мають понад 50 років, і майже 75% будівельного фонду є неефективними. Щороку, залежно від країни, відновлюється всього 0,4-1,2% будівель. Тому реконструкція існуючих будівель може призвести до істотної економії енергії. Це дозволить потенційно знизити загальне споживання енергії в ЄС на 5-6% і знизити викиди CO2 приблизно на 5%.

Які переваги

Покращення енергоефективності будівель також може принести інші економічні, соціальні та екологічні переваги. Кращі будівлі забезпечують більш високий рівень комфорту та добробуту для своїх мешканців та поліпшують здоров'я, зменшуючи захворювання, спричинені поганим внутрішнім кліматом. Це також впливає на доступність житла та концепцію енергетичної бідності. Покращення енергоефективності житлового фонду та заощадження енергії дасть змогу багатьом домашнім господарствам уникнути енергетичної бідності.

Інвестиції в енергоефективність також стимулюють економіку, зокрема, будівельну галузь, яка виробляє близько 9% ВВП Європи та безпосередньо надає 18 мільйонів прямих робочих місць. МСП матимуть особливу користь від розширення ринку відновлення, оскільки вони забезпечують понад 70% доданої вартості у будівельному секторі ЄС.

Основні політики ЄС

Директива 2010 року щодо енергоефективності будівель та Директива щодо енергоефективності 2012 року є основними законодавчими інструментами ЄС, що сприяють покращенню енергетичних показників будівель у межах ЄС та забезпечують стабільне середовище для прийняття інвестиційних рішень. Як директиви, вони були перенесені державами-членами в національне законодавство.

Директива Енергетичної ефективності будівель 2010 року дозволила споживачам зробити обґрунтований вибір, який допоможе їм заощадити енергію та гроші, і призвела до позитивної зміни тенденцій енергетичної ефективності будівель. Після впровадження вимог щодо енергоефективності в національних будівельних кодексах відповідно до Директиви, нові будівлі сьогодні споживають лише наполовину більше, ніж типові будівлі з 1980-х років.

Оновлення нормативів щодо енергоефективності будівель

В рамках пакету "Чиста енергетика для всіх європейців" 30 листопада 2016 року Єврокомісія запропонувала оновити Директиву щодо енергетичних показників будівель.

Експерти Євросоюзу вважають, що нові правила:

- сприятимуть використанню інтелектуальних технологій у будівлях,

- дозволять удосконалити існуючі правила,

- прискорять реконструкцію будівель.

Комісія опублікувала нову базу даних будівель - фонд будівельної обсерваторії ЄС - для відстеження енергетичних показників будівель по всій Європі. Для того, щоб спрямувати інвестиції на реконструкцію будівельних фондів, Комісія також розпочала ініціативу Smart Finance for Smart Builds, яка має можливість розблокувати ще 10 мільярдів євро державних та приватних фондів для покращення використання енергії та використання поновлюваних джерел енергії в будівлях.

19 червня 2018 р. було опубліковано директиву (2018/844 / ЄС), яка змінює Директиву щодо енергетичної ефективності будівель. Переглянутий порядок набуде чинності 9 липня 2018 року. Цей перегляд вводить цільові поправки до чинної Директиви, спрямованої на прискорення рентабельного оновлення існуючих будівель, з уявленням про скорочення викидів парникових газів до 2050 року та мобілізацію інвестицій. Редакція також підтримує розгортання інфраструктури електромобілів у автомобільних парках будівель та вводить нові положення щодо вдосконалення інтелектуальних технологій та систем технічного будівництва, включаючи автоматизацію.

Держави-члени мають час до 10 березня 2020 року, щоб перевести свої положення в національне законодавство.

Джерело 

ТЕХНІЧНИЙ ПАРТНЕР ПРОЕКТУ

Skachgroup - розробка і супровід інтернет-проектів