Енергозберігаючі вікна

Поділитися з друзями -

Вікна – важливий елемент житла, що дозволяє не тільки забезпечити інсоляцію і природне освітлення приміщень, але і «погоду в домі». Енергетичні характеристики вікон безпосередньо впливають на кліматичні умови приміщення.

Освітленість і клімат

Від того, яке вікно Ви обираєте, залежить комфорт в приміщенні і кількість енергії, необхідної на його підтримку.

У теплу пору року від вікон вимагають сонцезахисні властивості, щоб світло проходило, а спека – ні. Це можливо. У кімнаті з енергозберігаючими склопакетами влітку прохолодніше, ніж зі звичайними. Це дає відчуття комфорту та можливість заощадити на кондиціонуванні приміщення.

У холодну пору року важливо забезпечити необхідну теплоізоляцію. Потрібно, щоб вікна пропускали максимум світлової енергії, але не випускати назовні тепло. Це знижує споживання тепла у будівлі та заощаджує витрати на обігрів.

Кількісно оцінити енергозберігаючі властивості скла допомагає такий показник, як опір теплопередачі. Вікна старого зразка з подвійною дерев'яною рамою і звичайним склом не можуть забезпечити сучасні вимоги до скління.

Тому в будинках зі старими вікнами доводиться обігрівати не тільки приміщення, але і вулицю, бо є значні втрати тепла через звичайні вікна. Переконатися в цьому можна за допомогою тепловізора. На приладі видно, як виглядають в інфрачервоному світлі вікна приватного будинку до (зі звичайним склопакетом) і після їх заміни на енергозберігаючі.

 

http://www.okna-svk.ru/f/cat/teplopakety/teplopaket_4.jpg

Енергозберігаючі вікна

Рами Вашого вікна можуть бути дерев'яні, алюмінієві або пластикові. Склопакетами їх робить заповнення камери між склом інертними газами або підсушеним повітрям. Така технологія дозволяє підвищити теплоізоляційні і звукопоглинаючі властивості віконного склопакету. А зробити вікна по-справжньому енергозберігаючими дозволяє нанесення на скло спеціального покриття.

Енергозберігаючий ефект полягає в тому, що покриття на склі перешкоджає виходу з приміщення тепла (інфрачервоних променів), що виробляється нагрівальними приладами. При нанесенні покриття скло набуває здатності затримувати і повільно втрачати тепло. Це допомагає поліпшити такий показник як опір теплопередачі, що характеризує ізоляційні властивості скла.

В якості покриття застосовують оксиди металів. Розрізняють i-скло (оксид срібла) і k-скло (оксид олова). Покриття з оксиду срібла по теплозберігаючих характеристик набагато краще, але більш м'яке, ніж оксид олова. «Срібне» покриття під впливом атмосфери руйнується, тому наносять його тільки всередині склопакета.

Як це працює, представлено на схемі:

 

Здатність утримувати тепло залежить від типу склопакета. Енергозберігаюче скло поглинає тепла набагато менше. Для звичайного однокамерного склопакета опір теплопередачі становить від 0,31 м2 ∙ °С / Вт, в той час як для такого ж пакета, але з покриттям (енергозберігаючого) цей показник майже в два рази більше - 0,53 м2 ∙ °С / Вт. Детальніше порівняльні характеристики для стандартних склопакетів вказані в наведеній таблиці.

Порівняльні характеристики енергозберігаючих та звичайних склопакетів

Тип склопакета

Формула склопакета

Товщина склопакета

Опір теплопередачі,
м2 °С/Вт

Звукоізоляція,
Дб

Вага стулки,
кг/м2

Однокамерний

4-16-4

24

0,32

24

20

Однокамерний
енергозберігаючий

4-16-4і

24

0,53

24

20

Двокамерний

4-8-4-12-4

32

0,49

37

30

Двокамерний
енергозберігаючий

4-8-4-12-4і

32

0,61

37

30

(Я розмістила табличку з даними, яку знайшла в інтернеті, а можна вписати характеристики конкретних вікон, наприклад, лідера продажів)

Двокамерні склопакети, які встановлені правильно, з оформленими відкосами, запобігають втратам тепла на вулицю та забезпечують необхідний рівень звукоізоляції.

Однокамерний склопакет з енергозбереженням ефективніше звичайного двокамерного і має меншу вагу стулки. Якщо вікна виходять на проїжджу частину і мешканців турбує вуличний шум, то варто зупинити вибір на двокамерному склопакеті.

Однак, якщо вікна виходять в тихий двір, цілком можна використовувати однокамерні енергозберігаючі вікна з хорошим рівнем теплоізоляції.

Є особливості, які треба враховувати. При користуванні склопакетами, треба обов'язково забезпечити належний рівень повітрообміну, бо нові вікна можуть загерметизуватиі приміщення, порушуючи вентиляційний режим. Тож вікна ставити треба з можливістю забезпечення вентиляції, або в комплексі з кондиціонером чи рекуператором тепла.

В залежності від попереднього стану вікон та дверей, їх ущільнення чи заміна на енергозберігаючі дозволяє в опалювальний сезон підняти температуру в приміщенні до 4-5оС.

Тож не зволікайте, встановлюйте якісні енергозберігаючі вікна, буде і світло і тепло.

Підготувала Лариса Білозерова

ТЕХНІЧНИЙ ПАРТНЕР ПРОЕКТУ

Skachgroup - розробка і супровід інтернет-проектів