Вітер - найдешевше інноваційне джерело електроенергії в Канаді

Повернутися в розділ Відновлювана енергія
Поділитися з друзями -

2018-in-review: енергія вітру є найменш витратним джерелом нової електроенергії в Канаді. Вітроенергетика є лідером нових електричних потужностей, за останні десять років середньорічні темпи зростання канадської вітрової генерації складають біля 20%. В планах на 2019 р. додавання приблизно 1000 МВт нових потужностей.


Нові потужності

У 2018 році вітрогенерація Канади ще більше розширила свою встановлену потужність, одночасно зміцнивши свій статус найменш витратного джерела нового виробництва електроенергії. Нещодавно введені в експлуатацію проекти, дозволили збільшити загальну потужність вітрової енергії до 13 000 МВт. Між тим, результати конкурсних торгів в Саскачевані та Альберті підтвердили здатність вітрової промисловості продовжувати рекордно низькі ціни.

В 2018 році шість вітрових енергетичних проектів додали 566 МВт встановленої потужності, загальний обсяг інвестицій становить 1 мільярд доларів. Продовжується стабільне зростання, це сприяє середньорічному приросту 20% на рік з 2008 року. На Квебек припадає близько двох третин введення нових потужності у 2018 році.

Саскачеван та Альберта уклали контракт на значну додаткову потужність нової енергії вітру в 2018 році за середньою ціною пропозиції від $ 42 і $ 39 за мегават-годину. Це порівняно з рекордно низькою середньою ціною пропозиції $ 37, зареєстрованою в Альберті наприкінці 2017 року. енергетика займає чільне місце в прогресивних стратегіях цих провінцій, спрямованих на збільшення виробництва відновлюваних джерел. Тенденції зниження цін на енергію вітру були підтверджені аналізом у 2018 р. США (Lazard 12.0), який зафіксував подальше зниження на 7% у порівнянні з попереднім роком і 69% зниження з 2009 року.

Загальний обсяг встановленої енергії вітру в Канаді зараз становить 12 816 МВт. Це задовільняє потреби приблизно 3,3 млн. будинків. Виробництво енергії вітру відповідає приблизно 6% потреби в електроенергії Канади - і більше, наприклад, у провінціях:  P.E.I. (Острів Принца Едуарда) - 28%, Нова Шотландія - 12%, Онтаріо - 8%, Альберта - 7% і Нью-Брансвік - 7%.

У своєму останньому прогнозі енергопостачання та попиту на енергоресурси, Національна енергетична рада робить ставку на енергію вітру.  Передбачено додавати приблизно 510 МВт потужності щорічно. Промисловість має чітку здатність перевершити цей прогноз, з огляду на щорічне збільшення потужності в середньому до 1000 МВт за останнє десятиліття. Це обумовить не тільки зниження витрат на енергію з вітру, і а зменшення викидів парникових газів.

У 2019 році CanWEA розраховує побачити близько 1000 МВт нових проектів енергії вітру, в тому числі проектів, укладених під перші закупівлі та проекти з відновлюваної енергетики Альберти, які наразі будуються в Онтаріо, а також західну вітряну електростанцію "Лілія", яка прийшла на лінію на південному сході Саскачевану цього місяця. Встановлена ​​потужність вітрової генерації подвоїлася з 2012 року.


Стан вітрової галузі у Канаді

«Щорічно вітроенергетична промисловість надає канадцям більш чисту та дешеву електроенергію, а також збільшує свій внесок у сучасну та надійну електромережу. Вітер - це історія успіху в усій країні - допомога у задоволенні попиту на електроенергію таким чином, щоб вона відповідала кліматичним амбіціям Канади, і приносила користь для землевласників, сільських і корінних громад та економіки», - коментує Роберт Хорнунг, президент Канадської асоціації енергії вітру.

В Канаді функціонує 299 вітрових електростанцій, які складаються з 6 596 турбін.
Всі канадські юрисдикції (за винятком Нунавуту) мають об'єкти вітроенергетики, більша частина її зараз розташована в провінціях Онтаріо (5076 МВт або 40%), Квебек (3882 МВт або 30%) і Альберта (1483 МВт або 12%).
Канада є дев'ятим найбільшим виробником енергії вітру в світі.

У жовтні 2018 року Саскачеван уклав контракт на додаткові 200 МВт потужності вітрової енергії. Середньозважена ціна пропозиції від усіх конкурентів становила 42 долари за мегават-годину, а переможна ставка була нижчою за 35 доларів за мегават-годину. - низька середньозважена ціна пропозиції $ 37 для переможців аукціону в Альберті 2017 року. Саскачеван орієнтується на 10-кратне збільшення свого вітрового флоту за 12 років.

Альберта уклала контракт на додаткові 763 МВт потужності вітрової енергії у грудні 2018 року за середньозваженою ціною 39 доларів за мегават-годину. Контракти, укладені через один з двох раундів закупівель, відповідали межі 25 відсотків корінних партнерів.

Опитування громадської думки підтверджує сильну громадську підтримку виникнення цих провінцій як провідних вітроенергетичних центрів. 

Підготувала Лариса Білозерова

Джерело тут

ТЕХНІЧНИЙ ПАРТНЕР ПРОЕКТУ

Skachgroup - розробка і супровід інтернет-проектів