Коротко про види утеплення фасадів

Поділитися з друзями -

Основу масової житлової забудови в Україні складає крупнопанельне будівництво другої половини минулого сторіччя. Зараз стіни переважної більшості таких будівель знаходяться в поганому стані з точки зору їх теплоізоляційних якостей. Причини цього – низький опір теплопередачі стін, наявність містків холоду та дефекти герметизації стиків, сколи та тріщини наріжного шару бетону або цегляної кладки та корозія арматури.

Недостатній теплозахист старих будинків у порівнянні з проектними показниками та нові стандарти щодо енергоефективності будівель потребують термінового утеплення житлового фонду та промислових приміщень. Як бонус, після термомодернізації , мешканціі можуть отримати інші архітектурно-кольорові рішення замість сірої невиразної масової забудови.

Спеціалісти розрізняють два основних підходи до утеплення стін будівель: так званий «мокрий фасад» та вентильований фасад.

Технологія утеплення «мокрий фасад»

Визначення «мокрий» вживається спеціалістами, бо для облаштування такого типу багатошарового фасаду використовуються водні та інші розчини і склади (шпаклівки, грунтовки, фарби).

Матеріали для утеплення «мокрих фасадів»:

  1. Пінополістирол (пінопласт).
  2. Вспінений поліетилен.
  3. Мінеральна вата.

Виділяють мінеральну вату на базальтовій основі – кам’яна вата, та на основі кварцу – скловата.

  1. Піно- та газобетоны.

Це найбільш розповсюджені види теплоізоляційних матеріалів. Кожен з перерахований матеріалів має свої переваги та недоліки.

Технологія утеплення «вентильований фасад»

Типова система навісних вентильованих фасадів (НВФ) – це конструкція, яка складається з матеріалів облицювання (панелей, плит), утеплювача та несучої конструкції. Конструкція кріпиться до стіни таким чином, щоб між захисним покриттям та стіною залишався повітряний проміжок.

Багатошарові системи НВФ захищають стіни від вітру та дощу. Зовнішні стіни і утеплювач залишаються сухими. Волога, яка проникає через відкриті місця стиків облицювання, швидко і без залишку відводиться циркулюючим повітряним потоком. Температурні навантаження несучої конструкції майже повністю виключені , втрати тепла взимку , а також перегріви влітку значно знижуються, а вимушені містки холоду скорочуються до мінімуму. Правильний монтаж забезпечує надійність та довговічність конструкцій.

Вентильовані фасади мають ряд переваг:

  • простий і швидкий монтаж;
  • виключення мокрих процесів;
  • можливість проведення робіт в будь-який час року;
  • невимогливість до дефектів і нерівностей поверхні;
  • можливість простого і швидкого локального ремонту окремих фрагментів фасаду;
  • вогнестійкість , довговічність, екологічна безпека.

Вибір систем і матеріалів для утеплення

Обираючи систему утеплення, треба зважати на екологічні показники та фізичні властивості матеріалу, що використовується.

Критерії вибору:

  • екологічна безпека;
  • теплоізоляційні показники;
  • пожаростійкість;
  • паро- та водопроникність;
  • довговічність, механічна стійкість;
  • технологічність монтажу, вартість.

Порівнюючи різні варіанти утеплення важливо усвідомлювати, що менша вартість матеріалів може нівелюватися вартістю та технологічною складністю виконання робіт. Або меншим строком служби такого утеплення. Наприклад, утеплення фасадів пінопластом вважається замовниками найбільш економічним методом. Проте, якщо не дотримуватись необхідних вимог до фізичних параметрів цього утеплювача (щільність, товщина плити, температурний режим), то він не виправдає затрат на монтаж, не прослужить гарантований строк.

Важливо вивчити всі показники та обрати оптимальне комплексне рішення для конкретних будівель та кліматичних умов. Варто пам’ятати, що фірми-виконавці робіт можуть в першу чергу пропонувати послуги кампаній-партнерів.

Комплексне утеплення стін будинку – ефективний захід, що дозволяє знизити втрати тепла до 40%. Але це досить дороговартісний захід, який потребує зваженого спеціалізованого підходу. Аналіз великої кількості критеріїв - досить складна задача для не спеціаліста в сфері енергоефективності будівель. Щоб отримати фахові рекомендації щодо вибору варіантів типу та матеріалів утеплення звертатися варто до професіоналів: незалежних експертів-енергоаудиторів.

Підготувала Лариса Білозерова

ТЕХНІЧНИЙ ПАРТНЕР ПРОЕКТУ

Skachgroup - розробка і супровід інтернет-проектів