Фінські технології очистки промислових забруднень

Повернутися в розділ Нові технології
Поділитися з друзями -


Унікальна технологія промислового ультразвукового очищення від фінської компанії працює в Північній Америці. Проєкт триває з 2018-го року у  США. Nopef і NEFCO інвестовали разом в розробки Altum Technologies у вигляді  грантів та кредиту 1 млн. євро.

Щоб вам подобалась ваша кава, ви повинні періодично чистити кавоварку. Можуть накопичуватися жорсткі відкладення води або кавова гуща, що зробить вашу ранкову чашку не такою апетитною, якою вона має бути. Той же процес забруднення відбувається в багатьох промислових процесах. Це призводить до зниження продуктивності. Фінська компанія Altum Technologies розробила унікальне рішення для боротьби з промисловим забрудненням та звернулася в НЕФКО з проханням розширити свою діяльність в Північній Америці.

Забруднення промислового обладнання, такого як труби, резервуари і теплообмінники, є серйозною проблемою. На процеси у таких умовах використовується більше енергії для прохлдження матеріалів через забруднені труби. За оцінкою затрат, промислове забруднення призводить до збитків понад 185 млрд. євро, це складає біля 2,5 відсотків глобальних викидів CO2.

Очищує ультразвук

«Традиційні методи очищення від забруднення - механічні або хімічні», - пояснює Матіас Тайнела, генеральний директор Altum. «Механічний процес полягає у  очищення труби струменями води і повторної збірці. Хімічний процес - це закриття системи і циркуляція хімікатів ».

Проблема цих методів полягає в тому, що виробничий процес повинен бути зупинений для очищення. Крім того, агресивні хімічні речовини можуть бути шкідливими для навколишнього середовища, і завжди існує ризик того, що деякі хімічні речовини залишаються в процесі.Рішення Altum використовує ультразвукове програмне забезпечення, яке направляється ззовні, для очищення від забруднення. Обладнання не потрібно розбирати, а процес виробництва навіть не потрібно зупиняти. Це економить час і гроші клієнтів Altum, в той же час будучи більш екологічно чистим. Процес видалення забруднень є більш чистим і призводить до більш ефективним промисловим процесам, які споживають менше енергії і викликають меншу кількість викидів.

Компанія виграла престижний конкурс стартапів в Slush в 2017 році, зайняла перше місце з 2500 учасників. З тих пір вони надали своє рішення ряду клієнтів, перш за все в харчовій і целюлозно-паперової промисловості. Команда з 30 чоловік в Altum хотіла розширити свою діяльність в Північній Америці, тому в 2018 році вони звернулися в Північний проектний фонд (Nopef) для отримання техніко-економічного гранту для вивчення можливості створення дочірньої компанії в США. Nopef управляється НЕФКО і фінансується Радою міністрів Північних країн.

Врахувати розрив

«Скандинавський регіон пропонує безліч варіантів фінансування НДДКР, і після створення компанії легше використовувати традиційні методи фінансування», - говорить Денніс Хамро-Дротц, менеджер з інвестицій NEFCO. «Але існує розрив, коли компанії намагаються вивести свої нові рішення на світові ринки. НЕФКО може допомогти заповнити цю прогалину у фінансуванні і допомогти скандинавським компаніям зростати на міжнародних ринках ».

НЕФКО може запропонувати індивідуальні пакети фінансування, включаючи гранти, позики і / або акції.

«Наприклад, компанії може знадобитися певна сума грошей для їх розширення», - каже Хамро-Дроц. «Деякі з них можуть надходити у вигляді капіталу від їх інвесторів, в той час як вони також беруть кредит в банку. Вони як і раніше потребують додаткових коштів, тому НЕФКО вступає в позику для юніорів, щоб покрити залишок. Наша співпраця з Altum є хорошим прикладом того, як після фінансування етапу техніко-економічного обґрунтування ми можемо продовжувати надавати підтримку подальших інвестицій на нових ринках ».

Він підкреслює, що скандинавський ринок невеликий, і наші компанії повинні виїхати за кордон, щоб рости. Багато компаній сьогодні «народжуються глобальними» і навіть розробляють свої рішення з урахуванням світового ринку.

«Крім того, ми в Північному регіоні придумуємо фантастичні вирішення екологічних і кліматичних проблем, - каже Хамро-Дроц - НЕФКО грає важливу роль у сприянні прийняттю цих рішень у всьому світі, щоб допомогти впоратися з кліматичною кризою».

«НЕФКО грає важливу роль у сприянні прийняттю цих рішень у всьому світі, щоб допомогти впоратися з кліматичною кризою», - відзначає інвестиційний менеджер Денніс Хамро-Дротц.

Економія часу, грошей і захист довкілля 

Спираючись на грант Nopef, компанія Altum вивчила можливість виведення своїх екологічно чистих рішень на ринок Північної Америки. Компанія зрозуміла, що північноамериканський ринок жадав їх вирішення: через місяць після відкриття своєї дочірньої компанії в Лас-Вегасі вони забронювали свого першого клієнта, і незабаром наслідували його приклад.

«Близько 10 відсотків наших продажів зараз доводиться на Північну Америку, і ми очікуємо, що в цьому році виросте від третини до половини обороту групи», - продовжує Тайнела. «Ми б не отримали цих клієнтів, якби у нас не було місцевого присутності».

Таінела зазначає, що рішення Altum надають такі очевидні економічні та екологічні переваги, що продажі швидко ростуть, і вони розраховують найняти п'ять чоловік на місцях у 2020 році. Тепер американські клієнти можуть підвищити ефективність своїх виробничих процесів, економлячи час і гроші, використовуючи менше енергії і знижуючи викиди.

«Ми безумовно задоволені НЕФКО», - каже Тайнела. «Вони експерти, і ми високо цінуємо їхню роботу. Фактично, ми щойно підписали кредитну угоду (ред. - на 1 мільйон євро) для реалізації ряду демонстраційних проектів на целюлозно-паперових комбінатах в декількох нових країнах для продовження нашого глобального зростання », - робить висновок Тайнела.


Текст: Девід Дж. Корд
Фотографії: Денніс Хамро-Дроц, NEFCO та Altum technologies Oy


Джерело: NEFKO

ТЕХНІЧНИЙ ПАРТНЕР ПРОЕКТУ

Skachgroup - розробка і супровід інтернет-проектів