Системи збереження енергії для зеленої енергетики та електробомільного транспорту

Повернутися в розділ Нові технології
Поділитися з друзями -

Фото: EDF

Світова економіка обирає енергетичний перехід  до «чистої»  енергії. Це потребує розвитку системи накопичення енергії (ESS). Індустрія зберігання енергії в США побила національні рекорди по розгортанню в 2018 році. Наступні роки продовжують  цю тенденцію, у 2020 році очікують потроєння  розгортання проектів зберігання енергії.

Важливість акумуляторів для забезпечення цього зростання відображена в оцінках Bloomberg NEF про глобальні інвестиції в акумулятори. Аналітики вважають, що до 2050 року інвестиції складуть 843 мільярдів доларів.

Аналітики ринку Avicenne прогнозують більш ніж двократне зростання кількості акумуляторів, необхідних для зберігання енергії в період з 2015 по 2025 рік - з 100 000 МВт до більш як 400 000 МВт.

Це дуже важливо для розвитку «зеленої» енергетики. За 10 років року одна з найбільших американських сонячних електростанцій виросла більш ніж в 26 разів, і зараз її потужності достатньо, щоб забезпечувати електрикою 100 мільйонів будинків у США щорічно.

Крім того, за оцінками компанії, до 2030 року в США, ЄС та Китаї буде випущено 120 мільйонів електромобілів, тому роль акумуляторів  значно зростатиме.

Доктор Алістер Девідсон, директор Консорціуму з інновацій акумуляторів вважає, що ставити треба не тільки на літієві батареї. Попит буду настільки значним, що тільки вони не зможуть задовольнити його.

За думкою спеціаліста, літієва технологія буде відігравати ключову роль, проте дуже перспективним є  вдосконалення свинцевих акумуляторів. Це єдина інша технологія, яка доступна в масовому масштабі та відповідає технічним вимогам до автомобільних накопичувальних систем.

Лідери в області сталого розвитку та кругової економіки - свинцеві батареї, з показником у 99% збору і переробки в США і Європі. Тому свою діяльність компанія  спрямовує  на розробку свинцевих акумуляторів наступного покоління.

До Консорціуму з інновацій акумуляторів входять провідні виробники та постачальники акумуляторів, світові університети і дослідницькі інститути, які розробили план технічних інновацій.

  

Сонячна установка в Нью-Мексико, використовує свинцеві акумуляторні батареї East Penn / Ecoult
для згладжування
 сонячних піків

«Для додатків накопичення енергії ми визначили збільшення життєвого циклу до 5000 циклів до 2022 року в якості ключової галузі підвищення продуктивності. Життєвий цикл важливий для ESS, оскільки він дозволяє батареї продовжувати працювати протягом численних циклів, коли він не повністю розряджений. Особливо для поновлюваних джерел енергії, таких як сонячна енергія, яка може бути переривчастою - сонце не завжди світить. Встановлення 5-кратної мети підвищення продуктивності дозволить свинцевим батареям продовжувати використовувати можливості для забезпечення надійного, безпечного і економічно ефективного накопичення енергії», -  констатує доктор Алістер Девідсон.

Практично кожен автомобіль, від старт-стопа і гібридів до повністю електричного, містить свинцевий акумулятор. Підвищення динамічного прийняття заряду (DCA) в 5 разів до 2022 року до 2 А / ч дозволить максимально підвищити ефективність передових свинцевих акумуляторних батарей.  Цього потребує  зростання кількості  електромобілів в світі.

 Постачальник електроенергії в Міссурі, обслуговує понад 100 000 чоловік,
отримує підтримку від накопичувача енергії потужністю 1 МВт

Спеціалісти відмічають перспективність об'єднання чистої енергії  та мобільність, в час 5G свинцеві акумулятори будуть грати центральну роль для телекомунікацій, для підтримки нових мобільних мереж та інфраструктур.

Потенціал технології свинцевих акумуляторів ще не повністю використовується, галузь буде продовжувати розвиватися та впроваджувати інновації для забезпечення досягнення амбітних цілей щодо скорочення викидів вуглецю, впевнені в Консорціумі.

Джерело

 

ТЕХНІЧНИЙ ПАРТНЕР ПРОЕКТУ

Skachgroup - розробка і супровід інтернет-проектів