Збільшити накопичення енергії в ЄС, щоб прискорити декарбонізацію

Повернутися в розділ Нові технології
Поділитися з друзями -


Для забезпечення енергопостачання з відновлюваних джерел енергії потрібно більше місця для зберігання, оскільки сонячна енергія та енергія вітру мають змінну вихідну потужність, відмічають у Європарламенті та пропонують нову стратегію.

Депутати пропонують продовжити розробки водневих батарей, а також сприяти поширенню децентралізованого зберігання завдяки домашнім та автомобільним акумуляторам. Оскільки енергія з відновлюваних джерел все більше входить в європейський енергетичний комплекс, члени Європарламенту (ЄП) пропонують способи активізації рішень для зберігання, таких як водневі або побутові батареї.

У звіті, прийнятому 10 липня 2020 року, члени Європарламенту виклали свою стратегію зберігання енергії, яка покликана зіграти вирішальну роль в досягненні цілей Паризької угоди про зміну клімату. Як відмічають у пресслужбі Європарламенту, стратегію прийнято не одностайно - за було 556 голосів проти 22 і 110 утрималися.

Депутатка Європарламенту Клаудія Гамон (Renew Europe, AT) сказала: «Зберігання енергії матиме важливе значення для переходу до декарбонізованї економіки, заснованої на поновлюваних джерелах енергії. Оскільки електрика, що генерується вітром або сонячною енергією, не завжди є в необхідній кількості, нам потрібно буде зберігати більше. Крім технологій, які вже добре працюють, таких як гідроаккумуляція, в майбутньому вирішальну роль буде грати ряд інших технологій, таких як нові акумуляторні технології, накопичувачі тепла або зелений водень. Вони повинні отримати доступ до ринку для забезпечення постійного енергопостачання європейських громадян».


Зелений водень

Парламент закликає Європейську комісію і держави-члени усунути регуляторні бар'єри, що перешкоджають розвитку проектів зберігання енергії, такі як подвійне оподаткування або недоліки в мережевих кодах ЄС. За словами членів Європарламенту, трансєвропейські енергетичні мережі також повинні бути переглянуті, щоб поліпшити критерії прийнятності для тих, хто бажає розвивати сховища енергії.

Депутати ЄП також підкреслюють потенціал водню з поновлюваних джерел (так званий «зелений водень»), і закликають Комісію продовжувати підтримку досліджень та розвитку водневої економіки. Такі заходи можуть допомогти знизити вартість зеленого водню і зробити його економічно вигідним, кажуть депутати. Комісії слід також оцінити можливість модернізації газової інфраструктури для транспортування водню, оскільки використання природного газу носить тільки перехідний характер і має поступово скорочуватися.


Акумулятори виробництва ЄС і нові варіанти зберігання

Парламент також підтримує зусилля Єврокомісії зі створення європейських стандартів для батарей і зниження залежності від їх виробництва за межами Європи. ЄС сильно залежить від імпорту сировини з джерел, де видобуток погіршує навколишнє середовище. Це повинно бути зменшено за рахунок поліпшених схем утилізації та сталого постачання сировиною, можливо, в ЄС.

Нарешті, члени Європарламенту пропонують способи розширення інших варіантів зберігання, таких як механічне і теплове зберігання, а також розвиток децентралізованого зберігання за допомогою домашніх акумуляторів, побутового акумулювання тепла, технології транспортного засобу до мережі і енергетичних систем розумного будинку.

У пресрелізі наголошують: щоб досягти цілей Зеленого курсу і Паризької угоди про зміну клімату, європейська енергетична система повинна стати вуглецево-нейтральною до другої половини цього сторіччя. В повідомленні ЄП зауважують, що хоча поновлювані джерела енергії є ключем до досягнення цього, деякі з найбільш важливих поновлюваних джерел енергії не завжди надійні: вироблення сонячної і вітрової енергії залежить від часу доби, пори року і погоди. Оскільки частка змінних поновлюваних джерел енергії збільшується, накопичення енергії відіграє все більш важливу роль в подоланні тимчасового розриву між виробництвом енергії і споживанням енергії.

За оцінками Європейської комісії, ЄС необхідно буде зберігати в шість разів більше енергії, ніж сьогодні, щоб досягти чистих викидів парникових газів до 2050 року.

Джерело 
Батист Чатайн, пресаташе Європейського парламенту

ТЕХНІЧНИЙ ПАРТНЕР ПРОЕКТУ

Skachgroup - розробка і супровід інтернет-проектів