Дрейфуючі острови Копенгагену

Повернутися в розділ Зелена свідомість
Поділитися з друзями -


На Копенгагенських островах з'явився абсолютно новий тип громадських парків - «паркіпелаг». Такі дрейфуючі платформи створюють нові громадські простори в данській столиці, сприяють швидкому розвитку міста вздовж гавані та рекреації узбережжя. Важливі такі штучні архіпелаги і глобальному контексті, бо підвищення рівня моря впливає на міське середовище.

Foto: By & Havn


«Паркіпелаго»

Проєкт інновіаційного архіпелагу створили архітектурні бюро Studio Fokstrot та Marshall Blecher. Перший реальний острів-прототип розробники представили у 2018 році. З того часу він отримав кілька престижних відзнак та премій з дизайну та технологій. Задумка привнести в місто більше природи у вигляді архіпелагу з островів знайшла у мешканців Копенгагену повну підтримку.


Паркіпелаг Copenhagen Islands будуть складати понтонні платформи з перероблених матеріалів, які кріпляться до дна гавані. На щітках з дерева можна відпочивати, проводити пікніки, рибалити. На своєрідні острівки природи серед води висаджують дерева, кущі, які згодом заселять птахи, а донна частина платформи стане місцем для водоростей і молюсків, що приваблюють риб.


В столиці Данії має з'явиться кілька архіпелагів. Реалізація ідеї підтверджується вдалим прототипом проєкту, який тішить мешканців Копенгагену вже два роки. Острів - чудовий зразок того, як міста з великим водним простором можуть створювати та конструювати гнучкі природні простори та адаптувати їх до різних потреб.


Існуючий острів має назву CPH-1. Невелика дерев'яна платформа з липою в центрі, зроблена вручну, має площу 20 квадратних метрів. Розробники кажуть, що це проста і знакова метафора безлюдного острова, яка представляє собою перше знайомство з громадським простором абсолютно нового типу. Щоб дістатися до острова потрібен човен або каяк.

До кінця 2020 року в Копенгагені мають побудувати нові рухливі, плаваючі, громадські місця, які люди можуть досліджувати і підкоряти. Тож до першого острову CPH-1 приєднаються нові.  Вони будуть слугувати платформами для різних видів діяльності - зон для плавання, плавучих саун, садів, плавучих ферм по вирощуванню мідій і плавучих кафе з вітрильними судами.

Доступ до зон відпочинку буде безкоштовним. Це дозволить збільшити чисельність водних клубів - каяків, моряків, човнярів, туристів і рибалок у гаванях міста. Площа архіпелагу може легко збільшуватися. 

Острови будуть відправлені в підходящі місця навколо внутрішньої гавані, але також знайдуть шлях в більш забуті і далекі куточки гавані, стимулюючи життя і активність старої промислової гавані.

Влітку острова можуть бути розподілені по невживаних частин гавані, що послужить авантюрним притулком для все більшої кількості каяків, моряків і звичайних користувачів берегової лінії гавані.

Взимку, а також для проведення особливих заходів або фестивалів острова можна об'єднати в суперконтинент, створивши кластер, до якого буде легше дістатися з боку гавані. Розробники запланували, що влітку острови будуть розсіяні по гавані, а взимку будуть переміщені докупи.


Майбутні острови


Копенгагенські острова - один з багатьох парків, які дають поштовх для розвитку прибережної інфраструктури у нових кліматичних умовах. Кілька гаваней по всій Данії зазнали величезний змін у міру зростання міст і підвищення рівня моря. Готуючись до майбутнього, острови можуть бути адаптовані до кожної гавані, створюючи унікальне міське середовище з урахуванням специфіки місцевості.Тож у Копенгагені за CPH-1 з'являться CPH-2, CPH-3  і так до безкінечності.

Підготувала Лариса Білозерова

Джерело Фото AIRFLIX.DK та MEMESIS-FOTO.NU

ТЕХНІЧНИЙ ПАРТНЕР ПРОЕКТУ

Skachgroup - розробка і супровід інтернет-проектів