Чи вигідно використовувати сонячну енергію: цифри та розрахунки

Повернутися в розділ Відновлювана енергія
Поділитися з друзями -

Експерти Української асоціації відновлюваної енергетики представили цікаву інфографіку, що ілюструє стан сонячної енергетики в Україні. Частка потужності СЕС України становить 42% від загальної потужності ВДЕ в країні.  Це  становить тільки 0,3% від загальносвітової "сонячної" потужності, хоча за даними МЕА сонячний ринок - найбільш перспективний з відновлюваних джерел енергії.

Спеціалісти Асоціації інформують, що в Україні достатньо сприятливі умови для використання сонячної енергії. Річний технічно досяжний енергетичний потенціал сонячної енергії в Україні еквівалентний 6 млн. т у. п., його використання дозволило б замінити біля 5 млрд. м3 природного газу.


Середньорічна кількість сумарної сонячної радіації, що потрапляє на 1 м2 поверхні, на території України знаходиться в межах від 1070 кВт·год/м2 в її північній частині до 1400 кВт·год/м2 і вище на півдні України.
«Зелений тариф» - новий законопроект

Нещодавно у ВР України зареєстровано законопроект, що передбачає комплекс якісних змін до наявного механізму державної підтримки відновлюваної енергетики.

Це важлива законодавча ініціатива, що стосується сфери державного регулювання виробництва електричної енергії з відновлюваних джерел -проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів Українищодо забезпечення конкурентних умов виробництва електроенергії зальтернативних джерел енергії" (реєстр. № 2010-д),

За результатами аналізу фінансових моделей типових проектів у сфері використання ВДЕ визначені економічно обґрунтовані рівні «зеленого» тарифу для електричної енергії, виробленої з альтернативних джерел енергії:

«Зелений»тариф для об’єктів електроенергетики, що здійснюють виробництво електроенергії з енергії сонячного випромінювання, введених в експлуатацію після 01.07.2015, пропонується на рівні:

Для наземних СЕС:

17 євроцентів/кВт·год – з 01.07.2015,

16 євроцентів/кВт·год – з 01.01.2016,

15 євроцентів/кВт·год – з 01.01.2017;

Для наземних СЕС, величина встановленої потужності яких перевищує 10 МВт, що були введені в експлуатацію до 01.07.2015, «зелений» тариф тимчасово знижується на 44%;

Для дахових СЕС – 18 євроцентів/кВт·год,

Для установок приватних домогосподарств - 20 євроцентів/кВт·год.

 Сонячний калькулятор

Також читачам нашого порталу представляємо так званий «сонячний калькулятор», що дозволяє зробити попередній розрахунок для дахової СЕС, працюючої за «зеленим» тарифом.
Це розробка інжинирингової компанії «Новые Энергетические Технологии», яка дозволяє заповнивши дані по площі та географії встановлення сонячних панелей отримати приблизні розрахунки потужності майбутньої СЕС, необхідні інвестиції, можливий річний дохід та строк окупності прокту.

Сонячний калькулятор тут: http://solarplant.com.ua

ТЕХНІЧНИЙ ПАРТНЕР ПРОЕКТУ

Skachgroup - розробка і супровід інтернет-проектів