У Ніжині встановлять два ІТП за ЕСКО-контрактами

Повернутися в розділ НОВИНИ
Поділитися з друзями -

У Ніжині укладено перші 2 ЕСКО-договори за моделлю поглибленого партнерства, відповідно до якої замовник співфінансує комплексні енергоефективні заходи на об’єкті та залишає частину економії на свою користь.

Услід за Одещиною та Київщиною, нову модель ЕСКО-договорів – поглиблене партнерство – освоюють у Чернігівській області.

Цей механізм передбачено законодавчими змінами, над якими працювало, у т.ч. і Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України та Проект UNDP Ukraine / ПРООН в Україні «Усунення бар’єрів для сприяння інвестиціям в енергоефективність громадських будівель в малих та середніх містах України шляхом застосування механізму ЕСКО».

При цьому, експерти Проекту ПРООН надають постійну підтримку та консультації під час підготовки та реалізації таких ЕСКО-договорів.

Так, за умовами 2 договорів ЕСКО-інвестор планує встановити ІТП: у основній будівлі школі № 9 та у спортивному комплексі.

Управління освіти Ніжинської міськради долучається до проекту - за кошти міського бюджету має намір замінити вікна на металопластикові конструкції.

Досягнуту економію передбачається розподілити наступним чином:

- у школі: інвестору – 74%; замовнику - 26%;

- у спортивному комплексі: компанії – 86%, замовнику – 14%.

Завдяки саме поглибленому ЕСКО-партнерству у школі буде впроваджено не один, а відразу кілька енергоефективних заходів.

Окрім цього, у Ніжині підписано ще 3 контракти за звичайною ЕСКО-моделлю, де інвестор зобов’язується встановити ІТП з погодним регулюванням та диспетчеризацією і досягти не менше 20% економії теплової енергії.

Термін дії контрактів – 5 років.

Вартість договорів – близько 3 млн гривень, всі пройшли через електронну систему PROZORRO.

"Закликаю усі місцеві органи влади вивчати переваги енергосервісу та працювати з інвесторами, щоб модернізувати школи, дитсадки, лікарні та інші бюджетні заклади!", - повідомив Сергій Савчук, який додав, що Держенергоефективності та експерти Проекту ПРООН готові надати рекомендації всім зацікавленим.


Джерело: Держенергоефективності

ТЕХНІЧНИЙ ПАРТНЕР ПРОЕКТУ

Skachgroup - розробка і супровід інтернет-проектів