Звернення до українских політиків - включити в програми перехід на ВДЕ до 2050 року

Повернутися в розділ НОВИНИ
Поділитися з друзями -

Екодія та партнери запустили петицію до політиків із вимогою включити до програми своєї політичної партії пріоритети щодо питань енергоефективності та переходу України на 100% відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) до 2050 року.

Сьогодні, 26 лютого, коаліція громадських організацій за 100%ВДЕ в Україні – Екодія, 350.org, Еколтава, Екоклуб, Всеукраїнська Агенція Інвестицій та Сталого Розвитку, Хмельницький енергетичний кластер, Українська кліматична мережа – ініціювали звернення до лідерів та членів політичних партій із вимогою відстоювати перехід України на відновлювану енергетику (ВДЕ).


Чому зараз?
У 2018 році екстремальні погодні явища забрали тисячі життів та завдали величезних збитків по всьому світу. Через зміну клімату частішають посухи, приходять неочікувані зливи, а рівень моря підвищується. Водночас Україна щороку імпортує та спалює мільйони тонн вугілля, газу, нафти, ядерного палива. Це підриває не лише енергетичну, а й кліматичну безпеку.
 
Вимоги для політиків
✔ Включити до програми своєї політичної партії зобов’язання підняти енергоефективність та забезпечити перехід України на 100% ВДЕ до 2050 року.
✔ Створити законодавчу базу, що дозволить простим українцям скористатися перевагами чистої енергії.
✔ Виділяти у державному бюджеті більше коштів на програми підтримки енергоефективності, розвитку ВДЕ, екологічного громадського транспорту.
✔ Відмовитися від планів добудови Хмельницької АЕС та будівництва будь-яких нових потужностей вугільної та атомної енергетики.
 
“Підвищення енергоефективності та зменшення потреби у імпортному паливі - це те, що правдиво, без популізму, дозволить знизити витрати на енергетику на рівні країни та зменшити цифри у наших платіжках”, - коментує Ірина Головко, керівниця енергетичного відділу Екодії. 
 
Перехід на енергію сонця та вітру – це не лише можливість протидіяти зміні клімату, а й нові перспективи для розвитку економіки та робочі місця в регіонах. Це чисте повітря у містах та відсутність ризиків небезпечних аварій. Це можливості простим українцям бути виробниками та споживачами чистої енергії. 

Звернення тут

Джерело: Екодія

ТЕХНІЧНИЙ ПАРТНЕР ПРОЕКТУ

Skachgroup - розробка і супровід інтернет-проектів