Безвідсотковий кредит від Данії на енергоефективні проекти та очисні споруди

Повернутися в розділ НОВИНИ
Поділитися з друзями -

Міністр фінансів України Оксана Маркарова та Посол Королівства Данія в Україні Рубен Медсен підписали рамкову угоду про реалізацію програми Danida Business Finance (DBF) в Україні. За програмою, безвідсоткові позики, зі значним грантом, надаватимуться на реалізацію стійких інфраструктурних проектів в Україні.

Підтримка Данії Україні в основному здійснюється через Програму сусідства Данії (DANEP), яка підтримує ряд ключових областей реформ, таких як боротьба з корупцією, децентралізація, права людини, енергетика і трудові права. Бюджет DANEP на 2017-21 рр. Становить 72 млн. доларів США. Крім того, для пом'якшення наслідків конфлікту Данія нещодавно затвердила грант в розмірі 18 млн. дол. США для програми миру і стабілізації, яка буде підтримувати реформи управління і оборони і роботу ПРООН з  громадами, що знаходяться в зоні конфлікту на сході України.

Довідково: DBF - схема, яка пропонує безвідсоткові кредити з істотним грантових елементом для проектів державної стійкої інфраструктури під державну гарантію. Бюджет таких проектів може досягати і, можливо, перевищувати 100 мільйонів євро. Проекти будуть реалізовані данськими постачальниками у співпраці з іншими партнерами.

Очікується, що співпрацю з Україною буде зосереджено на двох основних секторах:

  • вода і стічні води
  • енергоефективність

В обох секторах данські компанії мають великий ноу-хау і досвід. Кілька потенційних проектів з реконструкції систем централізованого теплопостачання та очищення стічних вод вже вивчаються.

Посол Рубен Медсен заявив: «Ця угода є ще одним відчутним виразом політичного пріоритету, який Данія надає Україні в її зусиллях з розбудови сучасного європейського суспільства і, таким чином, також протидії наслідкам російської агресії. Ми сподіваємося, що ця схема буде сприяти сталому розвитку та економічному зростанню. Україні потрібен доступ до капіталу для розвитку, і Danida Business Finance є однією з найбільш щедрих схем пільгового кредитування, відомих у всьому світі».

В майбутньому Danida Business Finance може підтримати співпрацю в галузі розвитку між Україною і Данією - надати фінансові кошти і передові технологічні рішення для проекту сталої інфраструктури, наприклад, в галузі енергетики, водопостачання та санітарії.

Джерело: Danish Embassy in Kyiv

ТЕХНІЧНИЙ ПАРТНЕР ПРОЕКТУ

Skachgroup - розробка і супровід інтернет-проектів