Всесвітній День вітру відмічають 15 червня

Повернутися в розділ НОВИНИ
Поділитися з друзями -

Це свято відзначают щорічно з 2007 року. Європейські вітроенергетичні асоціації ініціювали ідею, щоб привернути увагу до галузі та консолідувати зусилля щодо просування вітряної відновлюваної енергетики.

Експерти УВЕА інформують - вітроенергетична галузь працює сьогодні більш ніж в 100 країнах світу. Це перевірена, надійна і загальнодоступна технологія, одна з найбільш швидко зростаючих у світі.

За останні 20 років світова вітроенергетика досягла глобальних масштабів, обігнавши за встановленою потужністю (600 ГВт) більше, ніж в півтора рази атомну (394 ГВт). Генеруючи екологічно чисту електроенергію, вітроелектростанції усього світу сьогодні створили реальну конкуренцію викопній енергетиці, в першу чергу вугільній.

Активний розвиток вітроенергетики в ряді країн світу кардинально змінюють структуру енергетичного сектору. Це забезпечує послідовний перехід на 100% використання відновлюваних джерел енергії. Вітроенергетика не тільки грає провідну роль у виробництві відновлюваної електроенергії, а є ключовим інструментом в боротьбі з глобальною зміною клімату.

 

У профільній асоціації впевнені: «Національна вітроенергетика продовжує своє зростання. Україна залишатися вітроенергетичним лідером на пострадянському просторі і серед ряду країн Європейського Союзу. 2019 рік стане рекордним для Української вітроенергетики. Згідно з даними НКРЕКП станом на 1 травня цього року було введено в експлуатацію 232 МВт нових вітроенергетичних потужностей. На думку УВЕА цей показник до кінця 2019 року має, як мінімум подвоїтися.

Робітники галузіі інформують, що «зелений» тариф на електроенергію, вироблену за рахунок вітру - найнижчий серед всіх відновлюваних джерел енергії в Україні. Тариф за вартістю починає конкурувати з «вугільною» електроенергією.

«Today is Wind day!» - 4-хвилинний музичний та соціальний фільм «Today is Wind Energy: Wind Energy. Endless представила автор ідеї та продюсер - співачка Руслана Лижичко у співпраці з WindEurope, УВЕА та «Vindkfart. Ukraine».

Автор ідеї та продюсер: Руслана у співпраці з WindEurope, УВЕА та «Vindkfart. Ukraine». Протягом року WindEurope разом з УВЕА мають наміри зробити серію музичних видовищних перформенсів, щоби зробити вітроенергетику світовим трендом та новою культурою.

Відео: тут

Джерело: Українська вітроенергетична асоціація

ТЕХНІЧНИЙ ПАРТНЕР ПРОЕКТУ

Skachgroup - розробка і супровід інтернет-проектів