Кілька консалтингових компаній, що працюють на ринку зеленої енергетики в Україні – Dentons, CMS Cameron McKennaNabarro Olswang, Everlegal,  Baker Tilly, ІКНЕТ, – підписали Меморандум про співпрацю. Днями компанії анонсували створення відкритої онлайн-платформи для зелених проектів – GetMarket.

Головна мета платформи GetMarket – в систематизації та структуруванні ринку проектів відновлюваної енергетики, який останні роки демонструє стрімке зростання і все більше викликає інтерес інвесторів. Завдання – різнобічна підтримка компаній, які є гравцями цього ринку.

Як зазначив головний ініціатор проекту, директор ІКНЕТ Юрій Подоляк, ринок ВДЕ в Україні зараз на піку свого розвитку, який при цьому досить хаотичний. Інвестори, особливо іноземні, заходячи в Україну, губляться і часто потрапляють на недобросовісні компанії, неякісні проекти, отримують негативний досвід і йдуть. Це не тільки гроші, що не прийшли в країну, це посилення її інвестиційного анти-рейтингу. Навіть купивши необхідну земельну ділянку або готовий проект, український або ж іноземний інвестор все ще ризикує попастися на гачок недобросовісних компаній, що надають послуги в цій галузі.

Платформа дозволить інвесторам оцінити та обрати той чи інший проект, згідно необхідних параметрів, підібрати зручні умови без паперової бюрократії, знайти перевірених виконавців на різні види робіт і послуг. А українському бізнесу – продати проект або його частину, знайти інвестора. Але GetMarket буде більшим, ніж місце зустрічі покупця і продавця.

Джерело: Baker Tilly