ДТЕК повідомив: завершено будівництво найбільшої в Україні Приморської ВЕС

Повернутися в розділ НОВИНИ
Поділитися з друзями -

«ДТЕК завершив будівництво Приморської вітроелектростанції, однієї з найбільших в країні. 52 турбіни вітропарку загальною потужністю 200 МВт почали генерувати екологічно чисту енергію», - повідомила прес-служба кампанії 1 листопада 2019.

Станція генеруватиме 700 млн кВт∙год «зеленої» електроенергії щорічно. Спеціалісти кампанії повідомили, що цього достатньо для забезпечення потреб в електроенергії 360 тис. квартир або приватних будинків. Також станція буде сприяти зниженню викидів СО₂ в атмосферу на 750 тис. тонн щорічно.

«ДТЕК - найбільший національний інвестор в «зелену» енергетику України. Ми вже інвестували в будівництво 1 ГВт сонячних і вітрових електростанцій понад 1 млрд євро, - зазначив Максим Тимченко, генеральний директор ДТЕК. Він наголосив, що партнерами у проєктах ВДЕ є світові лідери машинобудування, фінансові інституції. Це партнерство дозволяє залучати в країну іноземні інвестиції, технології, досвід і експертизу. «Це збільшує довіру до України, мотивує нових інвесторів вкладати в економіку нашої країни. Запуск Приморської ВЕС - це черговий внесок компанії в зміцнення енергетичної незалежності країни, поліпшення навколишнього середовища та життя громад», - вважає Максим Тимченко.

Спеціалісти повідомили, що на Приморській ВЕС реалізовані унікальні технічні рішення, які дозволяють експлуатувати обладнання з максимальною ефективністю. На ВЕС працює перша в Україні діджитальна підстанція. Одинична потужність кожної вітротурбіни виробництва компанії General Electric - 3,8 МВт.

В'ячеслав Феклін, генеральний директор General Electric в Україні, Грузії та Вірменії, зазначив: «GE пишається тим, що наше передове обладнання - вітрогенератори трьохмегаватного класу, а також перші в Україні цифрові підстанції, є важливою частиною «розумних мереж», тепер забезпечують роботу одного з найбільших вітропарків в країні. Дані технології допоможуть національній енергосистемі перейти на новий рівень надійності та зробити важливий крок вперед до енергонезалежності країни».

Інвестиції в проєкт І і ІІ черг Приморської ВЕС склали 321 млн євро, з яких 180 млн євро - це кредитне фінансування від німецьких банків під гарантії експортно-кредитних агентств Euler Hermes (Німеччина) і CESCE (Іспанія).

Джерело: департамент із комунікацій ДТЕК, текст, фото

ТЕХНІЧНИЙ ПАРТНЕР ПРОЕКТУ

Skachgroup - розробка і супровід інтернет-проектів