Оператор ГТС України отримав міжнародний сертифікат та ліцензію

Повернутися в розділ НОВИНИ
Поділитися з друзями -

Оператора ГТС України сертифіковано, надано ліцензію та встановлено тариф.

«Це фінальний етап у процесі анбандлінгу. Відтепер транспортування газу українською ГТС здійснюватиметься у повній відповідності до європейського законодавства. Зроблено те, що здавалось, неможливо зробити за короткий проміжок часу», — повідомив голова Мінекоенерго Олексій Оржель.

Від подякував фахівцям Мінекоенерго, НАК «Нафтогаз України», НКРЕКП, європейським партнерам за співпрацю і підтримку. Та відзначив, що саме у Верховній Раді України  були прийняті рішення, які зробили процес анбандлінгу незворотнім.

Міністр наголосив, що послідовні кроки в процесі анбандлінгу дали можливість тримати сильну позицію на тристоронніх переговорах. 

Секретаріат енергетичного співтовариства (СЕС) Європейського союзу надав оператору української ГТС сертифікат 17 грудня 2019 року. «Секретаріат підтвердив, що створений оператор газотранспортної системи України відділений згідно з вимогами європейського законодавства», —  повідомили у прес-службі співтовариста. Там підкреслили, що украинская газова система є найбільшою в Енергетичному співтоваристві та залишається основним транспортним маршрутом для газу в Європу.

Крім того, у СЕС зазначили, що очікують від НКРЕКП уваги до питань фінансування нового системного оператора, щоб запобігти несанкционованим заборам та платежним зобов'язанням. Після отримання формальної незалежності (ISO), НКРЕКП також має оцінити реальну юридичну та фактичну незалежність групи «Нафтогаз», говориться у повідомленні прес-служби співтовариства.

Национальний регулятор НКРЕКП  видав ліцензію новому оператору газотранспортної системї Украины 24 грудня 2019 року, повідомила пресслужба «Оператора ГТС Украини».

Довідково: Президент Володимир Зеленський 9 грудня 2019 року підписав закон про анбандлінг НАК «Нафтогаз України». В документі йдеться, що оператор ГТС повинен бути відділений від «Нафтогазу» до 2021 року.

ТЕХНІЧНИЙ ПАРТНЕР ПРОЕКТУ

Skachgroup - розробка і супровід інтернет-проектів