В Центренерго впевнені: генерація на газі сьогодні в інтересах як підприємства, так і держави

Повернутися в розділ НОВИНИ
Поділитися з друзями -

В компанії повідомляють, що спеціалісти ПАТ «Центренерго» постійно моніторять український та міжнародний ринок паливно-енергетичних ресурсів у пошуку можливості зниження собівартості виробництва енергії на ТЕС Товариства.

Товариством було проведено тестове опробування роботи газомазутного та пиловугільного енергообладнання ТЕС із використанням газоподібного палива.

«Результат тестової роботи на газі показав значний позитивний економічний ефект. Так, при поточних цінах на природний газ паливна складова собівартості одного кіловата електричної енергії складає до 85 коп./кВт∙год. в залежності від електростанції і розміру блоків (потужністю 200МВт або 300МВт).

В той же час, при поточній середній ціні вугілля паливна складова собівартості одного кіловата електроенергії зростає до 120 коп./кВт.год»», - йшлося у повідомленні пресслужби компанії від 15 червня 2020 року.

За результатами випробування в компанії зробили висновки, що робота на газу суттєво зменшує собівартість виробленої ПАТ «Центренерго» електроенергії. Спеціалісти наголошують, що зменшення собівартості власної електроенергії є ключовою задачею безперебійного функціонування компанії в цілому. Також використання газу збільшує надійність, гнучкість і довговічність роботи обладнання.

Крім того, використання природного газу на ТЕС Товариства має також значний екологічний ефект у вигляді зменшення викидів діоксиду сірки, оксидів азоту, діоксиду вуглецю, - констатують в компанії.

Спеціалісти компанії звертають увагу, що проведені розрахунки показали економічну доцільність та ефективність збільшення  частки природного газу в паливному балансі Товариства.

Наразі у кабміні 17 червня 2020 року було прийнято рішення про пріоритетне використання вітчизняного вугілля для забезпечення роботою державних вугледобувних підприємств. Під час засідання в.о Міністра енергетики Ольга Буславець зазначила, що електрогенеруючі компанії (ТЕС) штучно заміщують природним газом обсяги споживання вугілля вітчизняного видобутку.

 Втім уряд направив проєкт розпорядження на дводенне доопрацювання.

ТЕХНІЧНИЙ ПАРТНЕР ПРОЕКТУ

Skachgroup - розробка і супровід інтернет-проектів