Оператор ГТС зможе здійснювати закупівлі природного газу на Українській енергетичній біржі

Повернутися в розділ НОВИНИ
Поділитися з друзями -

 

Український ринок газу продовжує трансформуватися. Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт №3176, прийняття котрого дасть оператору ГТС змогу долучитися до торгів природним газом на Українській Енергетичній Біржі. 
Експерти впевнені, що правки до законопроєкту №3176 усунуть правову колізію, коли українська ГТС була зобов'язана закуповувати газ для добового балансування на біржі, проте оператор був позбавлений такої можливості через зобов'язання проводити всі закупівлі через систему Prozorro. Вони вважають, що вихід Оператора на біржу дозволить розв'язати проблему небалансів та значно підвищити ліквідність ринку газу в Україні.

Верховна Рада України прийняла за основу проєкт закону №3176 про внесення змін до закону «Про публічні закупівлі» щодо закупівлі природного газу. Прийняття законопроєкту в цілому дозволить Оператору ГТС здійснювати торгівлю короткостроковими стандартизованими продуктами на платформі ТБ «Українська енергетична біржа».

«Український газовий ринок проходить через надзвичайно важливі трансформації, до яких ми прагнули понад 10 років, працюючи над удосконаленням функціонування ринку газу України відповідно до кращих європейських практик. Доступ Оператора ГТС до біржових торгів стане запорукою лібералізації ринку, та гарантує необхідну ліквідність для майбутнього газового хабу, над створенням якого ми сьогодні працюємо у співпраці з урядом та міжнародними партнерами. Очікуємо швидкого прийняття законопроєкту в цілому», - зазначив Голова Біржового комітету Української енергетичної біржі Олексій Дубовський.

Законодавча ініціатива дозволить значно підвищити ліквідність українського ринку газу та сприятиме розвитку конкуренції. Долучення до біржових торгів Оператора ГТС також дозволить сформувати об’єктивну ринкову основу для визначення маржинальних цін придбання та продажу, що допоможе вирішити існуючі проблеми, пов’язані з небалансами на ринку.

«Оператор ГТС виходить на новий етап свого розвитку. Вже невдовзі залишиться в минулому правова колізія, яка не давала можливості ОГТСУ брати участь у біржових торгах для забезпечення потреб балансування. Тепер ми зможемо стати частиною консолідованого та лібералізованого ринку, що забезпечить зростання конкуренції та формування справедливої ціни», - прокоментував генеральний директор ОГТСУ Сергій Макогон.

Джерело

ТЕХНІЧНИЙ ПАРТНЕР ПРОЕКТУ

Skachgroup - розробка і супровід інтернет-проектів