BASF і RWE планують проект офшорної вітроенергетики вартістю 4,9 млрд доларів в Німеччині

Повернутися в розділ НОВИНИ
Поділитися з друзями -
Хімічний гігант BASF і німецьке комунальне підприємство RWE наприкінці травня 2021 р. оголосили про потенційний проект офшорної вітроенергетики вартістю 4 млрд євро ($ 4,9 млрд). Мета проету - скорочення викидів найенергоємнішого промислового майданчика Німеччини.

В рамках проекту, реалізація якого залежить від більш сприятливого законодавства, RWE планує побудувати до 2030 року морський вітропарк потужністю 2 гигаватта (ГВт), щоб забезпечити постачання хімічного комплексу BASF Ludwigshafen, найбільшого споживача електроенергії в Німеччині.

BASF буде володіти 49% вітряного парку, сказав генеральний директор RWE Маркус Креббер. Він додав, що 80% енергії ферми буде йти в Людвігсхафен, а п'ята частина буде використовуватися 300-мегаватним електролізером для виробництва «зеленого» водню.

«Без достатніх обсягів електроенергії з відновлюваних джерел за конкурентними цінами наша майбутня трансформація буде неможлива», - сказав генеральний директор BASF Мартін Брудермюллер.

Доля проекту залежить від низки регулюючих факторів, в тому числі від прискорення тендерів на потенційні ділянки в Північному морі, а також від звільнення відновлюваних джерел енергії від високих зборів за «зелену» електроенергію в Німеччині.

Очікується, що до 2035 року попит на електроенергію в Людвігсхафене потроїться, заявив Брудермюллер на прес-конференції, проведеної спільно з RWE. Він додав, що вітропарк задовольнить приблизно чверть потреб в електроенергії центру хімічного виробництва його компанії.

Джерело Offshore Engineer Magazineавтор Крістоф Штайц, фото наданоТім Хвв / AdobeStock.

ТЕХНІЧНИЙ ПАРТНЕР ПРОЕКТУ

Skachgroup - розробка і супровід інтернет-проектів