Шість українских міст отримають фінансування з ЄС на енергоефективні проекти

Повернутися в розділ НОВИНИ
Поділитися з друзями -


 Україна виявилася найактивнішою у проекті для міст-підписантів Угоди мерів в країнах Східного Партнерства. Шість з чотирнадцяти - такий результат конкурсного відбору.
 
У кінці 2017 році був проведений новий конкурс в рамках діючої ініціативи EU4Energy та Програми ЄС «Угода мерів - Демонстраційні проекти» (CoM-DeP).
 
Серед понад 100 конкурсних заявок комісія відібрала 14 проектів-переможців.
 
Реалізація проектів запланована в 15 муніципалітетах. Шість з них будуть впроваджуватися в Україні, три - в Молдові, по два - в Білорусі і Вірменії та один - в Грузії. для міст-підписантів . Згідно з умовами цього конкурсу, на відміну від попереднього, міста-претенденти не мали обмежень по кількості населення.
 
Найважливішими критеріями відбору переможців були:

- наявність затвердженого і схваленого Об'єднаним Дослідницьким Центром Єврокомісії (JRC) Плану дій зі сталого енергетичного розвитку (ПДСЕР),

- наявність елементів інноваційності у представленому проекті.

Загальний бюджет цих проектів - 13,8 млн. євро. Грант Європейського Союзу, виділений на їх впровадження, склав понад 10,6 млн. євро. Це 77% від загального бюджету нової фази Програми.

На конференції "Угода мерів - Схід: Спільні дії в області клімату та енергії", яка пройшла 13-14 грудня в Мінську
Українська делегація на конференції "Угода мерів - Схід: Спільні дії в області клімату та енергії",
13-14 грудня 2017 р., Мінськ


Проекти-переможці від України


«Теплі школи і дитячі сади - успішний ключ до здоров'я дітей: комплексний проект з підвищення енергоефективності навчальних закладів в місті Дубно». Лідер - Дубенський міська рада. Запланована комплексна теплова модернізація «школи-дитячого садка» та дошкільного навчального закладу № 4, а також установка окремих твердопаливних котелень в школах № 6 та № 7.

«Модернізація системи генерації, розподілу і споживання теплового району м Миргорода». Лідер - Миргородська міська рада. Проектом передбачено модернізацію котельні з використанням відновлюваних джерел енергії, установка попередньо ізольованих труб і модернізація будівлі дитячого садка, а також встановлення котлів на біомасі замість газових.

«Створення автоматизованої системи моніторингу енергоресурсів для бюджетних установ міста та термомодернізація будівель палацу культури та спортивного комплексу з використанням відновлюваних джерел». Лідер - виконком міськради м.Українка. Вперше в Україні всі 100% міських бюджетних установ будуть охоплені встановленими датчиками і лічильниками, які дозволять автоматичну передачу показників використання енергії. Крім того, запланована реабілітація / оновлення будівель Будинку культури і спортивного комплексу.

«Практична реалізація ПДСЕР на шляху до сталого, інтелектуальному і енергоефективного міського освітлення в місті Чернівцях». Лідер - Чернівецька міська ГО «Бізнес-Ценр». У проекті заплановано модернізацію системи вуличного освітлення та встановлення сонячних панелей.

«Енергоефективна Гнівань: енергетична політика для стійкого розвитку міста Гнівань». Лідер - міська рада м Гнівань. Проект передбачає термореконструкції 3 дитячих садків і їх котелень.

«Підвищення енергоефективності в будівлях навчальних закладів м Суми». Лідер - управління капітального будівництва м.Суми. Планується енергоефективна реконструкція трьох шкіл міста.

Завершилася процедура підписання двосторонніх договорів між лідерами проектів (уповноваженими органами міст і неурядових організацій) і Делегаціями ЄС в країнах Східного Партнерства. Всі проекти стартують в 2018 році, в більшості розраховані на 2-3 роки. Реалізація проектів буде супроводжуватися Командою підтримки Програми CoM-DeP шляхом надання різнобічної консультативної допомоги. Уже в лютому планується організувати стартові зустрічі і здійснити візити експертів на об'єкти, щоб найкращим чином втілити задумані проекти.
 
Угода мерів - Демонстраційні проекти (Covenant of Mayors - Demonstration Projects) - це програма Європейського союзу, яка підтримує органи місцевої влади країн Східного партнерства, що є підписантами "Угоди мерів" і які налічують менше 200 тисяч жителів. "Угода мерів - Демонстраційні проекти" допомагає невеликим містам технічно і фінансово для реалізації заходів в області енергоефективності, включених в їх Плани дій зі сталого енергетичного розвитку.
 
Ініціатива EU4Energy спрямована на вдосконалення енергопостачання, його безпеки, подключаемості і популяризацію ідей енергоефективності та використання відновлюваних джерел енергії в країнах Східного партнерства. Це досягається шляхом фінансування проектів і програм, що сприяють реформуванню енергетичного ринку для скорочення залежності від джерел енергії і її споживання на національному рівні.


Джерело: com-dep.enefcities.org.ua

ТЕХНІЧНИЙ ПАРТНЕР ПРОЕКТУ

Skachgroup - розробка і супровід інтернет-проектів