5 млн євро від ЄС для населення біля Чорнобильської зони відчуження 

Повернутися в розділ НОВИНИ
Поділитися з друзями -

 

Європейський Союз виділив 5 млн євро на медичне та лабораторне обладнання для лікарні, інформаційний центр, теплицю, установку для спалювання лісових відходів, радіологічне картографування території та регулярне медичне обстеження дітей Іванківського району.

Проект ЄС «Оздоровчі та екологічні програми навколо Чорнобильської зони відчуження» виконувався в партнерстві з Державним агентством України з управління зоною відчуження та місцевими органами влади смт Іванків. Він тривав з 2013 до 2017 року.

У липні 2018 року депутати Європейського парламенту Мішель Рівазі та Джулі Ворд, а також керівник відділу «Соціальний та регіональний розвиток» Представництва ЄС в Україні Хуани Мери Кабелло до Іванківського району та Чорнобиля представили результати проекту в Києві.

«Я рада підтримати цю європейську програму, яка є результатом унікальної співпраці між Європейським парламентом і Європейською комісією. П’ять мільйонів людей живуть на забрудненій території розміром 150 тисяч км2. Міжнародна підтримка не повинна обмежуватись безпекою ядерних реакторів і має так само зосереджуватися на людях, їхньому здоров’ї та умовах, в яких вони живуть», - зазначила Мішель Рівазі, депутат Європейського парламенту. 

Серед головних результатів проекту:

  • Сучасне медичне й лабораторне обладнання, надане Іванківській районній лікарні для вимірювання кількості радіоактивних та хімічних речовин в тілі людини та харчових продуктах.
  • Сучасне радіологічне картографування території навколо Іванкова та створення інформаційного центру для покращення обізнаності населення про потенційні наслідки та способи уникнення радіологічних ризиків.
  • Теплиця з передовими технологіями розміром близько 7500 м2, збудована в Іванківському районі для забезпечення місцевого населення безпечними для здоров’я овочами, що не містять радіоактивного або хімічного забруднення.
  • Спалювач лісових відходів вартістю 1,25 млн євро введено в експлуатацію в Чорнобилі для запобігання лісовим пожежам і розповсюдженню радіонуклідів у повітрі. Завдяки унікальній системі фільтрації зола, що утворюється при спалюванні забрудненої деревини, збирається й може бути безпечно захоронена.
  • Розпочалася довгострокова програма обстеження стану здоров’я близько 3 тисяч дітей Іванківського району. Діти віком до 18 років проходять регулярні медичні огляди. За умови забезпечення місцевою владою подальшого фінансування, це обстеження повинне надати лікарям і фахівцям з охорони здоров’я в регіоні необхідні дані й інформацію для виявлення та мінімізації впливу довгострокових наслідків Чорнобильської катастрофи 1986 року на майбутні покоління регіону.

У Мінеукології повідомили, що значну частину зони відчуження займає радіоактивно забруднений ліс. І це становить потенційну небезпеку у разі виникнення пожеж на цій території.

Під час протипожежних заходів, таких як створення протипожежних розривів, очищення лісових доріг тощо, утворюється значна кількість деревини, що має бути безпечно утилізована. Крім того, існують ділянки із горілим лісом. Одне з можливих рішень для них – видалення і утилізація горілої деревини. Інсинератор, який був збудований за кошти Єврокомісії, вирішує цю проблему, а також дозволяє відмовитися від використання природного газу для виробництва теплової енергії для міста Чорнобиля і відповідно зменшити фінансові витрати. 

«Інсинератор також забезпечить працівників, які працюють вахтовим методом у зоні відчуження – постійним гарячим водопостачання, а взимку – вироблення теплової енергії, що передається до тепломережі міста», – підкреслив Голова Державного агентства України з управління зоною відчуження  Віталій Петрук.

Джерело: Представництво ЄС в Україні

ТЕХНІЧНИЙ ПАРТНЕР ПРОЕКТУ

Skachgroup - розробка і супровід інтернет-проектів