Профільні асоціації ініціюють платформу переходу на 100% ВДЕ

Повернутися в розділ НОВИНИ
Поділитися з друзями -

31 січня 2019 року у Києві презентували створення інноваційної платформи GLOBAL 100% RE UKRAINE. Ініціаторами події виступили профільні асоціації України, натхненник ідеї – Амбасадор відновлюваної енергії у світі – співачка та активна діячка Руслана Лижичко. 

На онлайн-мості зі штаб-квартирою Global 100% RE (м. Бонн) член виконавчого комітету платформи Global 100% RE та генеральний секретар Світової вітроенергетичної асоціації Стефан Гзаенгер висловив свою підтримку Україні та всім організаціям, які долучились до активного переходу на відновлювані джерела енергії.

Учасниками ініціативи стали:
- Українська вітроенергетична асоціація (УВЕА)
- Біоенергетична асоціація України (БАУ)
- Асоціації сонячної енергетики України (АСЕУ)
- Українська Воднева Рада (УВР)
- Українська асоціація відновлюваної енергетики (УАВЕ)
- ПрАТ МХП
- ГК Метрополія
- Офіс Амбасадора відновлюваної енергії (ОАВЕ)

У принципах та напрямах діяльності ініціатива Global 100% RE UKRAINE спиратиметься на принципи найбільшої у світі платформи Global 100% RE, яка об'єднує найбільші профільні асоціації, що впроваджують Renewable Energy по всьому світу, найвідомішими з них є: EU Renewable energy association, Climate Action Network, Greenpeace, International Solar Energy Society, World Bioenergy Association та інші.

Георгій Гелетуха, Голова ГС “Біоенергетична асоціація України” зауважив: "У 2018 році Україна витратила 12 млрд. дол. на закупівлю газу, нафти, вугілля. Якщо ми розвернемо ці грошові потоки всередину країни, на відновлювані джерела енергії, ми витратимо ті самі 12 млрд. дол, але створимо тут робочі місця, люди платитимуть податки і почнуть працювати на економіку України. Це буде не тільки екологічний розворот, а ще й величезний економічний у правильному напрямку".

"60% проблем, пов’язаних з викидами глобальними - це проблеми енергетики. Це проблеми брудної енергетики. І це не чиясь забаганка, що ми хочемо, щоб наша енергія була чистою. Якщо у нас не буде чистої енергії, у нас буде чистого довкілля. Створення платформи Global 100% RE. UKRAINE є необхідним для переходу України на 100% відновлюваних джерел енергії та збереження планети життєпридатною для нащадків”, – сказав у своїй промові Олександр Домбровський.

“Renewable Energy - це ідеологія, яка пасує абсолютно кожній людині на планеті. Наша мета, як української ініціативи, не тільки перейти на відновлювану енергію у себе, а ще й з’явитися на Rewenable мапі світу”, – закликала Руслана Лижичко під час прес-конференції.

У найближчих планах роботи платформи – відкриття офісу Global 100% RE UKRAINE в Україні та Німеччині та складення програми дій, з підтримки досягнення національних цілей у сфері відновлюваної енергетики платформи на 2019 рік.

Джерело тут

ТЕХНІЧНИЙ ПАРТНЕР ПРОЕКТУ

Skachgroup - розробка і супровід інтернет-проектів