Що варто знати мешканцям про утеплення будинку

Поділитися з друзями -

Найбільші втрати тепла в помешканнях відбуваються через стіни, стверджують експерти. Якщо стіни  кваліфіковано утеплити, можна зекономити близько третини теплової енергії, а комплексна термомодернізація з утепленням підлоги та даху будинку дає економію від 50% в залежності від початкового стану будівлі

Тарифи стрімко зростають, наші рахунки дорожчають. Проте чим «холодніші» зараз наші фасади, тим більше потенціал економії, а строк окупності такого важливого та витратного заходу економії тепла як утеплення фасаду, скорочується.

Професійні будівельники називають стіни будівель терміном «огороджуючі конструкції». Перевірити їх поточний стан, цілісність елементів конструкції, або, в разі нового будівництва, якість робіт можна тепловізором (тепломіром).

Обстеження за допомогою тепловізору дозволяє візуально оцінити наявність та масштаб теплових втрат через стіні, а також побачити дефектні ділянки і «містки холоду» - погано ізольовані стики між плитами, віконними блоками та стінами тощо.

Законне утеплення

Утеплення фасадів необхідно проводити тільки з урахуванням будівельних норм. З вимогами до теплозахисних характеристик зовнішніх огороджень будівель можна ознайомитися у збірці Державних будівельних норм (ДБН В.2.6-3.1: 2006 «Теплова ізоляція будівель»).

Щоб значно зменшити втрати тепла через стіни та забезпечити комфорт та безпечну експлуатацію Вашого будинку, утеплення необхідно проводити тільки комплексно. Фасади утеплюються з наріжної сторони , одночасно для всього будинку.

Поквартирне утеплення окремих приміщень, призводить до поступової руйнації будівельних конструкцій. Це відбувається за рахунок різниці температур в місцях переходу від утепленої ділянки стіни до не утепленої частини фасаду. Саме там, у так званих «містках холоду» - на стиках та місцях кріплення утеплювача - починаються деструктивні процеси, які згодом призводять до порушення цілісності стін будівлі.

Експерти стверджують, що через 6-7 років, а в разі неякісних матеріалів, значно раніше, це недешеве «одиночне» утеплення руйнується. При цьому, матеріал не тільки втрачає свої теплоізолюючі якості, а й потребує затрат на професійний демонтаж, бо, відриваючись від стін, несе загрозу травмування.

Види утеплення фасадів

За технологією утеплення та конструктивним підходом спеціалісти виділяють такі види фасадів:

  • «мокрий фасад»
  • вентильований фасад.
«Мокрий фасад» - загальна назва методів утеплення, в яких для кріплення облицювального матеріалу, утеплювача і арматурної сітки використовуються рідкі або напіврідкі клейові розчини.

Вентильований фасад - система навісних конструкцій. Система складається з матеріалів облицювання (панелей, плит або листових матеріалів), утеплювача і самої несучої конструкції . Вона кріпиться до стіни таким чином, щоб між захисно-декоративним покриттям і стіною залишався повітряний проміжок.

Докладніше про види фасадів у матеріалі Коротко про види утеплення фасадів

Крім того існує ціла лінійка матеріалів, якими можна утеплити будівлю та широка гама можливостей обрати найбільш оптимальний спосіб для конкретного будинку, з урахуванням кліматичної зони та особливостей будівлі.

У кожного з цих видів утеплення є свої переваги і особливості, але в цілому, вони дозволяють поліпшити теплоізоляційні властивості нашого житла, забезпечити комфорт в помешканні, покращити естетичний вигляд наших будівель, значно скоротити енерговитрати і заощадити кошти.

Фото з сайту Shutterstock та teplomaster.kharkov.ua

Підготувала Лариса Білозерова

ТЕХНІЧНИЙ ПАРТНЕР ПРОЕКТУ

Skachgroup - розробка і супровід інтернет-проектів