Український стартап SolarGaps отримав грант від Єврокомісії на 1 млн євро

Повернутися в розділ НОВИНИ
Поділитися з друзями -

Український стартап SolarGaps отримав безповоротний грант від Єврокомісії на 1 млн євро в рамках програми Horizon 2020 SME Instrument Фаза 2. Про це представники SolarGaps повідомили на сайті AIN.UA.
Засновник стартапу SolarGaps Євген Ерік та операційний директор Юрій Цвіркун


Стартап SolarGaps працює над розумними жалюзями, здатними генерувати сонячну електроенергію. У команді відзначають, що одного квадратного метра таких жалюзі вистачить для того, щоб зарядити 3 ноутбука або 30 світлодіодних лампочок.

Операційний директор SolarGaps Юрій Цвіркун розказав, що команда стала першим українським стартапом, який отримав фінансування від Horizon 2020 у другій фазі. «Ми потрапили в 5% європейських стартапів, яким це вдалося. Для нас це велике і важливе досягнення - не кожен день стартапу дають 1 млн євро безповоротних коштів на розвиток. Впевнені, в майбутньому наш продукт стане обов'язковою частиною smart cities, яка перетворює вертикальні фасади будівель в сонячні електростанції», - зазначив Цвіркун.

Притягнуте фінансування дозволить SolarGaps доопрацювати b2b-продукт і підготувати його до виходу на ринок. Крім цього стартап заявив, що вже отримав сертифікацію в Євросоюзі для b2c-продукту і через місяць почне продажі через дилерів в країнах ЄС. За словами Цвіркун, ці два продукти будуть схожі зовні, але будуть відрізнятися в технічному плані і з точки зору управління.

Засновник стартапа Євген Ерік розповів, що для отримання гранту команда виконала ряд серйозних умов. «По-перше, ми допрацювали продукт до так званої передмассовой стадії. По-друге - отримали безпосередньо сертифікацію в ЄС. Нарешті показали, як наше рішення застосовується на ділі».

Команда SolarGaps два рази їздила до Брюсселя для представлення проекту Єврокомісії. Як кажуть представники стартапу, комісія складалася з представників інвестиційних фондів які аналізували бізнес-стратегію і перспективи продукту на європейському ринку.

У 2017 році SolarGaps отримав 50 000 євро від Єврокомісії в рамках першої фази програми Horizon 2020 SME Instrument, а також 50 000 євро від ЄБРР в рамках програми Кліматичних ваучерів. До цього стартап провів успішну кампанію на Kickstarter і Indiegogo, де залучив $ 150 000. Консультантом в роботі з Horizon 2020 виступила команда CIVITTA.

Джерело тут

ТЕХНІЧНИЙ ПАРТНЕР ПРОЕКТУ

Skachgroup - розробка і супровід інтернет-проектів