Прототип найбільшої та найпотужнішої вітряної турбіни працює у порту Роттердаму

Повернутися в розділ НОВИНИ
Поділитися з друзями -

Найпотужніша в світі вітряна турбіна  на початку листопада 2019 року виробила перші кіловат·години в порту Роттердам-Маасвлакте в Нідерландах.  Вироблений General Electric (GE) Renewable Energy прототип  Haliade-X потужністю 12 МВт буде проходити подальші випробування, оскільки виробник має намір отримати сертифікат типу для турбіни в 2020 році.


Джон Lavelle, генеральний директор офшорної вітроенергетики в GE поновлюваних джерел енергії сказав:«Є більш ніж 500 співробітників кампанії General Electric, жінок і чоловіків, за цим великим успіхом. Вони працюють протягом півтора року, щоб зробити це можливим».


Другий прототип встановлюється на заводі GE в Сен-Назер, Франція, і буде відправлений на випробувальні полігони ORE Catapult в Великобританії. Там він також буде проходити тестову програму для відтворення реальних умов експлуатації.

Турбіна Haliade-X в РоттердаміGE Renewable Energy встановила прототип своєї морської вітряної турбіни Haliade-X потужністю 12 МВт в порту Роттердама 18 жовтня 2019 року.

Це найбільша в світі вітряна турбіна для офшорної роботи у морі. Діаметр ротора 220 метрів, лопаті довжиною 107 метрів.  Коефіцієнт пропускної здатності становить 63%. За словами виробника, це на п'ять-сім пунктів вище галузевого стандарту.За словами GE, встановлений на майданчику, що належить Sif Holding NV (AMS: SIFG) в Маасвлакте, прототип Haliade-X дозволить отримувати дані, необхідні для випуску сертифіката типу в наступному році.

За словами виробника, турбіна потужністю 12 МВт може генерувати 67 ГВт·ч в рік. Цього досить для постачання електрики приблизно для 16 000 європейських будинків. Це дозволить уникнути до 42 мільйонів тонн викидів вуглекислого газу (CO2).

Перші замовлення на нову машину вже надійшли від SSE Renewables і Equinor ASA (NYSE: EQNR) для морського комплексу Dogger Bank в Північному морі. Крім того, данська компанія Оrsted A / S (CPH: ORSTED) обрала турбіну Haliade-X для проекту Skipjack потужністю 120 МВт в Меріленді і комплексу Ocean Wind потужністю 1,1 ГВт в Нью-Джерсі.

Подивіться, як відбувався монтаж генератора:Джерело: windpowermonthly, renewablesnow

Фото: Twitter @GErenewables

ТЕХНІЧНИЙ ПАРТНЕР ПРОЕКТУ

Skachgroup - розробка і супровід інтернет-проектів