Шведські будинки на сонячній та водневій енергії

Повернутися в розділ НОВИНИ
Поділитися з друзями -

У передмісті Гетеборгу  Ханс Олоф Нільссон, шведський шістдесятирічний винахідник, побудував перший в світі будинок, повністю автономний з точки зору енергії. Помешкання використовує сонце і водень.

Відновлювана енергія для домашнього господарства в Швеції

Будинок повністю функціонує з 2015 року, забезпечується сонцем без втрати комфорта. Сонячна енергія виробляється в батареях, а газоподібний водень забезпечує довгострокове зберігання. Використовуючи технологію паливних елементів для перетворення газоподібного водню в електрику і тепло, домашнє господарство стає повністю самодостатнім, навіть в умовах нестачі сонячного світла.

Все почалося з того, що пан Нільссон інвестував в сучасний автономний сімейний будинок площею понад 500 кв. м. Незабаром винахідник став дуже популярним. Організував  демо-сайт, на якому на сьогоднішній день понад 6500 відвідувачів.

Розумний будинок Нільссона складається з сонячних панелей площею 160 кв. м, які цілий рік безпосередньо забезпечують їх електроенергією. Коли потреба в енергії знижується, надлишки електроенергії використовуються для поповнення водневих паливних елементів.

У інженера-технолога Нильссона є електролізер, що дозволяє йому створювати і зберігати власний водень. На додаток до того, що будинок самодостатній в енергії, будинок може похвалитися унікальною технологією, що дозволяє йому оптимізувати внутрішню температуру і, таким чином, значно економити енергію.

Надихаюча розумна мережа

Згодом була організована компанія Nilsson Energy, де пристрасть до новаторства переросла в забезпечення комерційних клієнтів рішеннями в галузі відновлюваних джерел енергії на всі 8760 годин, що становлять рік. Звідси і назва лінійки продуктів Renewable Energy 8760 або скорочено RE8760.

Шведська влада оцінила винахідливість цього підходу і вірішила поширити досвід. У 2017 році адміністрація міста Вагарда  звернуласья за допомогою до Нільссона, щоб модернізувати міське соціальне житло. У цих будинках використовуються ті ж технології, що і в будинку інженера.


Наразі запущено пілотний проект з переведення невеликого кварталу на цілорічне енергопостачання від ВДЕ. Це шість будівель, які налічують 172 квартири.

Кожна будівля буде забезпечена сонячними батареями площею 500 м2 і електрохімічними акумуляторами. Крім цього передбачені теплові насоси з геотермальних колектором, установка для отримання водню шляхом електролізу води, баки для зберігання водню, компресори, а також водневі паливні елементи потужністю 5 кВт в кожному будинку. Тепло, що виділяється при роботі паливних елементів, також задіяно.

За матеріалами NILSSON ENERGY 

ТЕХНІЧНИЙ ПАРТНЕР ПРОЕКТУ

Skachgroup - розробка і супровід інтернет-проектів