Співпраця з IRENA дає розвиток  «зеленим» проектам

Повернутися в розділ НОВИНИ
Поділитися з друзями -Україна у співпраці з
Міжнародним агентством з відновлюваних джерел енергії (IRENA) залучатиме досвід та інвестиції провідних країн світу у вітчизняну відновлювану енергетику.

Про це розказали на спільній прес-конференції члени української делегації, яка приймала участь у роботі 8-й Асамблеї IRENA.

Асамблея почала роботу 13 січня 2018 року в Абу-Дабі під егідою ООН.  Понад 150 держав, включаючи Україну, прийняли участь. Основним акцентом заходу було проголошено, що кожна країна повинна мати можливість реалізувати свій перехід на інноваційні енерготехнології.

В Абу-Дабі (ОАЕ) Україна приєдналася до Статуту Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії (IRENA).

Під час перемовин з українською делегацією керівництво IRENA запевнило, що у співпраці Україна зможе залучати експертну та технічну допомогу для стимулювання розвитку цієї сфери. Про це на прес-конференції повідомив голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Співпраця України та IRENA дозволить:

-      отримувати звіти Агентства IRENA щодо розвитку відновлюваної енергетики України.

-      створювати спільні механізми фінансування розробки та впровадження «зелених» проектів;

-      звертатися до Фонду розвитку Абу-Дабі щодо отримання пільгових кредитів на «зелені» проекти (під 1-2 % терміном до 20 років, включаючи 5-річний пільговий період, за умови фінансування 50% вартості проекту).

Голова Комітету ВРУ з питань ПЕК Олександр Домбровський підкреслив, що вступ до IRENA дозволить залучати передові практики та законодавчі механізми стимулювання розвитку відновлюваної енергетики.

Сергій Савчук нагадав, що участь України в IRENA сприятиме виконанню поставлених цілей щодо збільшення частки «зеленої» енергії у кінцевому енергоспоживанні до 11% у 2020 р., а у 2035 р. – до 25% «чистої» енергії у загальному первинному енергопостачанні.

У 2015 р. було введено біля 30 МВт потужностей, що генерують «чисту» електроенергію, у 2016 р. вже у 4 рази більше – 120 МВт. У 2017 р. встановлено 257 МВт, що у понад 2 рази більше порівняно із 2016 роком.

Голова правління Української вітроенергетичної асоціації Андрій Конеченков підтвердив, що приєднання України до IRENA прискорить впровадження передових законодавчих механізмів, які будуть покращувати інвестиційний клімат та стимулювати впровадження «зелених» проектів.

Загалом, за даними Держенергоефективності, з початку 2015 р. понад 400 млн євро інвестовано у введенння 408 МВт нових потужностей відновлюваної електроенергетики.

Ще 440 млн євро залучено бізнесом у встановлення близько 1,8 ГВт потужностей, що генерують тепло з відновлюваних джерел енергії. Загалом, за три роки інвестовано більше 880 млн євро у виробництво «чистої» енергії.

Андрій Конеченков додав, що вперше Головою Асамблеї  IRENA була обрана жінка - Керолайн Коссе, міністр енергетики та гірничої промисловості Уругваю. У своєму виступі вона підкреслила, що «якщо раніше відновлювальна енергетика розглядалась як сприятлива для навколишнього та соціального середовища енергетика, то сьогодні як нові альтернатива для майбутньої енергетики світу, заснована на економічній та екологічній доцільності». Уругваю це вдалося, бо за останні 10 років тут досягли 97% генерації енергії з ВДЕ.

Фото-джерела: прес-служба Держенергоефективності, Андрій Конеченков 

ТЕХНІЧНИЙ ПАРТНЕР ПРОЕКТУ

Skachgroup - розробка і супровід інтернет-проектів