Переможці другого етапу програми «Кліматичні Інноваційні Ваучери»

Повернутися в розділ НОВИНИ
Поділитися з друзями -Відкрито прийом заявок на наступний етап. А 16 січня було визначено десять українських компаній, які вже отримують від ЄС та ЄБРР 400 000 євро на розвиток проривних кліматичних інновацій. 

Це був другий етап відбору програми «Кліматичні Інноваційні Ваучери» (КІВ).

Ваучери підуть на подальше вдосконалення технологічних рішень кампаній-перможців для скорочення викидів парникових газів, ресурсо-ефективності та енергоефективності.

Переможцями стали:

- Автоентерпрайз (Харків) – пристрій для швидкісної зарядки електромобілів;
- ДС Електронікс (Київ) – сертифікація «розумного» термостату;
- Екопрод (Волноваха) – розробка мікробіологічних домішок, що дозволяють збільшити ефективність біогазових установок;
- Науково-виробнича фірма ЗОНД (Івано-Франківськ) – прилад для вимірювання теплотворної здатності природного газу;
- Прана Платінум (Львів) – нове покоління децентралізованих вентиляційних систем з рекуперацією тепла з «хмарним» управлінням;
- Ротор-Суми (Суми) – мікро-когенераційна установка на основі двигуна Стірлінга;
- SolarGaps (Київ) – програмне забезпечення для автоматизації систем жалюзі із сонячними елементами;
- Перша Національна Мережа Електрозаправних Комплексів «Тока» (Київ) – сертифікація «розумних» електрозарядних станцій з підтримкою міжмережевої взаємодії;
- xBeam 3D / НВО «Червона хвиля» (Київ) – розробка програмного забезпечення для 3D друку титаном та іншими металами;
- Юнаско-Україна (Київ) – вдосконалення технології виготовлення електродів суперконденсаторів з використанням води, як розчинника.

Нагородження відбувалося у Києві, в інноваційному парку UNIT.City.

Сергій Масліченко, Асоційований директор Департаменту енергоефективності та змін клімату ЄБРР сказав, що другий етап відбору має суттєве розширення географії та діапазону технологічних рішень. Компанії з Києва, Львова, Харкова, Сум, Івано-Франківська та Волновахи запропонували рішення по скороченню викидів парникових газів та використання енергоресурсів в агросекторі, комунальному господарстві, транспортній та авіаційній галузях, та інших секторах економіки.

Перший радник і керівник операційного відділу Представництва ЄС в Україні Йоханнес Бауер вважає, що ваучери є важливим практичним механізмом підтримки, яку ЄС і ЄБРР надають українським фірмам для пілотного випробування нових технологій і сприяння сталому розвитку України.

А Роман Зінченко, керівник програми «Кліматичні інноваційні ваучери» і голова правління ГО “Grencubator”, додав, що КІВ стають на службу лідерів українського бізнесу і також допомагають розвивати експорт технологічних розробок з високою доданою вартістю з користю для клімату та довкілля.

Увага! Відкрито прийом заявок на третій етап програми «Кліматичні інноваційні ваучери» - він розпочався 16 січня і триватиме до 28 лютого.

ТЕХНІЧНИЙ ПАРТНЕР ПРОЕКТУ

Skachgroup - розробка і супровід інтернет-проектів