Запрацював Мукачевський центр з енергоефективності та ВДЕ

Повернутися в розділ НОВИНИ
Поділитися з друзями -

 


З 22 грудня 2017 року в Закартатті у м. Мукачево розпочав роботу перший в Україні Міжнародний інформаційно-навчальний центр з енергоефективності та ВДЕ (ІНЦ з ЕЕ та ВДЕ).

У просторому приміщенні у центрі міста вже відкрито демонстраційну експозиція сучасних технологій, відвідувачі знайомляться з обладнанням, отримують консультації з фінансування проектів. Планується проведення навчальних семінарів, конференцій.

Засновник центру, президент Україінського пелетного союзу Микола Коломийченко розказав: «Центр вже працює в тестовому режимі, офіційне відкриття відбудеться трохи пізніше, але вже зараз його роботою можуть скористатися всі бажаючі. Це стало можливо за сприяння мера міста, міської ради, Держенергоефективності, партнерів з галузевих асоціацій, інституцій та підприємців. Щкода, що подібний центр, який ми кілька років тому готували у Києві, так і не вдалося відкрити».Цікаво, що саме Мукачево стало одним з провідних міст України, вже кілька років впроваджуються проекти з енергоефективності та використання ВДЕ, проведено енергетичний аудит закладів охорони здоров’я та освіти. Сучасні котельні навчальних закладів та муніципальних підприємств працюють на місцевому енергоресурсі - деревній пелеті.

Директор Міжнародного ІНЦ з ЕЕ та ВДЕ Лілія Гвоздьо каже: «Символічною стала дата відкриття - 22 грудня, її приурочено до Дня енергетика. Мета нашого Центру - надання повного комплексу інфрмаційно-навчальних програм з енергоефективності та ВДЕ, які спрямовані на підвищення обізнаності всіх верств населення, ОСББ, чиновників, промисловості та бізнесу щодо раціонального ставлення до енергоресурсів».Зараз Міжнародний інформаційно-навчальний центр запрошує у Мукачево студентів вищих навчальних закладів України на стажування. В оголошенні вказано, що організатори пропонують за 6 місяців у вільний від навчання час, на безоплатній основі:
- набути нові навички
- здобути практичний досвід роботи
- отримати інноваційні знання
А найкращім студентам при наявності вакансій може бути запропоновано участь у проектах та подальше працевлаштування.

З початку роботи Центру вже пройшло два семінари. Перший семінар прйшов 23 грудня для операторів котелень управління освіти м. Мукачево. Про особливості роботи обладнання, що працює на паливних гранулах з деревини та агрокультур розказували  спеціалісти ТОВ «Технічний центр «Общемаш» - одного з провідних виробників обладнання з альтернативної енергетики та твердого біопалива.

А 19 січня разом з партнерами навчального центру - компаніями EXIM та Prana - було проведено семінар «Відновлювана енергетика - шлях до енергонезалежності». Разом з загальною інформацією про джерела відновлюваної  енергії, перспективи розвитку в регіоні приватних та промислових сонячних електростанцій та енергоефективну вентиляцію приміщень,  відвідувачі також отримали  інформацію про державну програму «теплі кредити». Відвідування семінару було безкоштовне, після реєстраціі на сайті ІНЦ з ЕЕ та ВДЕ. 

ТЕХНІЧНИЙ ПАРТНЕР ПРОЕКТУ

Skachgroup - розробка і супровід інтернет-проектів