ОРГАНІЧНІ ПРОДУКТИ УКРАЇНИ: КУРС НА ІННОВАЦІЇ ТА ПЕРЕРОБКУ

Повернутися в розділ НОВИНИ
Поділитися з друзями -

Міжнародна виставка органічних харчових продуктів БіоФах 2018 проходить у Нюрнберзі (ФРН) з 14 по 17 лютого. Українські виробники представляють на форумі свою продукцію. Організатори виставки відмічають, що в органічному секторі України спостерігаються якісні перетворення: збільшується кількість компаній, які пропонують не сировину, а готовий продукт - перероблену продукцію. «Сьогодні у виробників органічної продукції є чітке розуміння, що високотехнологічні підприємства мають значну перевагу – як в Україні, так і на міжнародному ринку. Відтак компанії акцентують увагу не лише на екологічності виробництва, але і на оптимізації інфраструктури, використанні сучасного обладнання та ефективній логістиці,» – каже менеджер проектів Інформаційного центру «Зелене досьє» Катерина Шор.

Національний павільйон України на Міжнародній виставці органічних харчових продуктів БіоФах відкрито вже не вперше. «Цього року Україна представить не лише рекордну кількість учасників, але і найбільшу частку, порівняно з попередніми роками, органічних підприємств-переробників. Учасники виставки демонструють тенденцію на зміщення акценту з сировини на переробку, а також на розширення асортименту. Так, якщо раніше майже всі учасники національного павільйону України були виробниками зернових, то тепер з 20 компаній, що представлені на БіоФах в рамках павільйону, 4 ягідники, 3 виробники олійних культур, 1 виробник томатної пасти, 1 виробник чаїв, 1 орган сертифікації та 9 виробників зернових, частина з яких також пропонує перероблену продукцію,» – відзначає Сергій Галашевський, директор органу сертифікації Органік Стандарт.

Інноватори та переробники діляться

Агрофірма «Поле» переробне підприємство, що бере участь в БіоФах вже протягом 7 років та є одним з найбільших постачальників пшона на ринку ЄС. Компанія щорічно експортує 5000 тонн пшона та його похідних (крупа, борошно, лузга, січка тощо). Зараз в компанії працюють над впровадженням інновативних продуктів, зокрема, розроблено новий продукт – органічна олія з зародків проса.

Тенденція щодо впровадження цікавих органічних продуктів простежується не лише серед українських учасників БіоФах, але і загалом в Україні серед виробників органічної продукції.

Компанія «Елітфіто» цього року представить свою продукцію в рамках Інноваційного павільйону БіоФах.  Novelty Stand BIOFACH – окремий павільйон з новинками. – це цікаве поєднання олій «Чоловіча сила». 

«Лідерами ринку завтра стануть компанії, які виробляють високоякісну органічну продукцію, з високими екологічними стандартами та соціальною відповідальністю - каже директор з розвитку бізнесу ТОВ «УКРОЛІЯ» Юрій Шевченко. – Саме тому цього року наша компанія відкрила новий завод «УКРОЛІЯ ОРГАНІК», що спеціалізується на переробці виключно органічної сировини. Виробничий цех підприємства оснащений сучасним обладнанням. Це не лише бізнес, але і соціально відповідальний проект – перед країною та перед споживачами, що дає можливість забезпечити покупців здоровими та безпечними продуктами харчування, а також стимулювати розвиток економіки краю».


Кооперативи, кластерізація та оригінальні пропозиції

Сьогодні в Україні розпочинається об’єднання органічних виробників у кооперативи, кластери чи об’єднання, що працюють на одній території, це дозволяє створювати ще більше робочих місць та збільшити частку органічного виробництва.

Прикладом ефективного об’єднання фермерів є кооператив СОК «Київський», який другий рік поспіль бере участь у Міжнародній виставці БіоФах. «З моменту створення кооперативу у 2014 році нам вдалося залучити до вирощування органічної продукції більше 40 господарств, які раніше цим не займалися. Ми допомагаємо господарствам-учасникам кооперативу перейти на вирощування органічної продукції та отримувати високоякісну продукцію. Таке об’єднання надає нам суттєві переваги при експорті нашої продукції», - каже голова кооперативу «Київський» Дмитро Зубаха.

Вдале поєднання екологічності та інновацій – головний секрет успіху. У цьому переконані представники ще одного нового учасника Національного павільйону України – компанії MOL’FAR. «Ми орієнтуємося на сучасних споживачів, які дбають про своє здоров’я та хочуть водночас отримати яскравий насичений смак традиційного чаю», - каже директор з маркетингу Леся Ерема. - Органічний чай MOL’FAR виготовлено на основі кипрію, що здавна відомий своїми цілющими властивостями, а сучасна технологія виробництва (ідентична світовим стандартам виготовлення чорного та зеленого чаю) дозволяє отримати улюблений смак саме чаю, а не просто трав’яного збору».

Форум, як майданчик для B2B 

«Втретє в рамках Національного павільйону України буде організовано форум «Україна відкрита для органічного виробництва»: це вже добра традиція, а також найкращий майданчик для B2B знайомств та обговорень, - зазначає Ксенія Гулієва, директор консультаційного органу з органічного виробництва ТОВ «КьюС». - На форумі відвідувачам будуть представлені останні органічні цікавинки ягідного бізнесу, кооперації та переробки органічних продуктів в Україні. Форум відкриє Заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева».

Цього року Україну на офіційному державному рівні представляє заступниця Міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева. Під час виставки проходять два заходи - Конференція для країн Центральної і Східної Європи та Український форум. На традиційному Аперо в павільйоні України можна скоштувати традиційні українські страви.

До речі, за п’ять років участі України в БіоФах площа павільйону збільшилася майже вдвічі: з 70.кв. м у 2014 році до 130 кв. м у 2018. Також зростає кількість компаній-експонентів — з 8 до 20.

В 2018 році підтримку павільйону здійснюють Продовольча та сільськогосподарська організація ООН ФАО, Європейський банк реконструкції та розвитку  та Європейський Союз в рамках Ініціативи «EU4Business».

Джерело: Інформаційний центр «Зелене досьє»

 

ТЕХНІЧНИЙ ПАРТНЕР ПРОЕКТУ

Skachgroup - розробка і супровід інтернет-проектів