Мінрегіон став розпорядником Фонду енергоефективності

Повернутися в розділ НОВИНИ
Поділитися з друзями -


Кабмін призначив Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства головним розпорядником коштів державного установи "Фонд енергоефективності".

У КМУ повідомили, що бюджет Фонду формується за рахунок коштів державного бюджету і, як очікується, коштів від міжнародних партнерів України. В ЄС заявили, що планують у березні виділити 50 млн євро. Ця сума може бути використана на сам Фонд та технічну допомогу впродовж 5 років. 

Фонд енергоефективності розпочав роботу з 1 січня 2018 р. Бюджетні кошти у розмірі 1,6 млрд гривень будуть спрямовані на забезпечення діяльності Фонду та формування статутного капіталу. Розподіл бюджетних коштів по напрямках на відповідний бюджетний період буде здійснюватися за погодженням з Мінрегіоном. Це прописано у постанові "Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою" Функціонування Фонду енергоефективності "(№1102) від 20 грудня.

Кошти планується спрямовувати:
- на реалізацію проектів термомодернізації,
- впровадження ефективних систем моніторингу та управління,
- встановлення ефективних опалювальних і охолоджувальних систем та обладнання,
- заміну наявних систем і устаткування на більш ефективні тощо.

Формою надання коштів стане часткове відшкодування вартості заходів з енергоефективності фізичним та юридичним особам.

Довідково: У червні 2017 року Верховною Радою Украіни було прийнято Закон Украіни 2095 “Про Фонд енергоефективності”. За повідомленням  КМУ у 2018 р Фонд енергоефективності отримає 1,6 млрд грн. Загалом на енергоефективність в наступному році буде витрачено 2 млрд грн.

ТЕХНІЧНИЙ ПАРТНЕР ПРОЕКТУ

Skachgroup - розробка і супровід інтернет-проектів