IEEFA: інвестування у викопне паливо втрачає свої позиції

Повернутися в розділ НОВИНИ
Поділитися з друзями -

Згідно висновкам IEEFA, інвестування у викопне паливо втрачає свої позиції, оскільки потужність нафтогазової промисловості продовжує постійно знижуватися, повідомляє Інститут економіки енергетики та фінансового аналізу.

У інформації з брифінгу IEEFA, опублікованому 6 лютого, зазначається: інвестиції на викопному паливі можуть виявитися задорогим для інвесторів на сучасному ринку. Обгрунтування: десятиліття відставання діяльності фондового ринку, зменшення кількості інституційних інвесторів, зниження прибутків і слабка перспектива.

У короткій записці «Інвестиції в викопне паливо: погляд у минуле може виявитися дорогим для інвесторів на сьогоднішньому ринку», аналітики IEEFA прийшли до висновку, що інвестиції в сектор викопного палива більше не мають сенсу бо є відставання позиції в фондовому індексі S & P в 2018 році. 

Аналіз тут

"Якщо чесно проаналізувати дані, сектор протягом десятиліття погано реалізується на фондовому ринку і продовжує погано працювати", - сказала Кеті Хіппл, фінансовий аналітик IEEFA і співавтор дослідження.

Енергетика: найгірший сектор S&P у 2018 р. Згідно аналізу, фондовий індекс нафтогазового сектору знизився з 29% у S&P 500 у 1980 році до 5,3% у 2018 році, що є найнижчим рівнем за більш ніж 40 років.

"У минулому році після майже трьох років зростання цін на нафту, сектор нафти і газу розмістився на останніх місцях у S&P 500", - заявив директор фінансів IEEFA Том Санзілло, який виступив співавтором брифінгу. "Пошук альтернатив не є складним, оскільки практично будь-який інший сектор економіки зростає швидше і розумніше", - додав експерт.

Навіть ExxonMobil, єдина нафтова компанія, яка все ще знаходиться в першій десятці S&P 500, відставала в останнє десятиліття, згідно з IEEFA. У той час як S&P 500 збільшився більш ніж на 223%, Exxon Mobil скоротився на 4,56%.


"Як мінімум, інституційні інвестори повинні вимагати від своїх менеджерів по грошовим коштам забезпечити їх портфелем, що не містить викопних ресурсів, який відповідає інвестиційним цілям і тимчасовим рамкам, в якому вони можуть досягти змін у портфелі", - стверджують Hipple і Sanzillo.

Довідково про IEEFA:

Інститут економіки енергії та фінансового аналізу (IEEFA) проводить глобальні дослідження та аналізи з фінансових та економічних питань, пов'язаних з енергією та навколишнім середовищем. Місія Інституту полягає в прискоренні переходу до різноманітної, стійкої та прибуткової енергетичної економіки.

ТЕХНІЧНИЙ ПАРТНЕР ПРОЕКТУ

Skachgroup - розробка і супровід інтернет-проектів