Китайські спеціалісти розробили «теплостійкі» акумулятори
Пам’ятаєте ті незручності, коли кулер вашого комп’ютеру не справляється з охолодженням, перегрівається і виникає загроза виходу з ладу дорогого процесору чи материнської плати. Так і акумуляторні батареї потребують стійкого комфортного температурного режиму, який також забезпечує система вентиляції та кондиціювання. У цьому випадку все значно серйозніше, бо перегрітий акумулятор може вийти з ладу, а витрати на постійне кондиціювання з охолодженням приміщення випливають у суттєві фінансові втрати.
Питання ефективного споживання енергії інженери вирішили у цікавий спосіб, а саме адаптували обладнання до роботи у більш високому температурному режимі, що дозволило зменшити споживання електроенергії на 50% завдяки економії на кондиціюванні.
Звичайні акумуляторні батареї, що працюють в приміщеннях телекомунікаційного обладнання вимагають робочої температури 20°С. Використання акумуляторів, що здатні працювати при температурних показниках іншого обладнання, а це 35°С÷ 40°С, дозволить зекономити на споживанні електроенергії системами підтримки мікроклімату. Це актуально для технологічних приміщеннь телекомунікаційного, іншого високотехнологічного обладнання операторів стільникового зв'язку тощо.
Як 3G технології та акумуляторні батареї пов’язані з економікою?
Питання набуває додаткової актуальності у зв’язку із модернізацією базових станцій, де у тому числі, впроваджуються 3G технології. Тож інноваційному швидкісному зв'язку в Україні може посприяти впровадження стійких до підвищених температур акумуляторних батарей.
Група компаній Sacred Sun з Китаю нещодавно презентувала на європейському ринку телекомунікацій акумуляторні батареї VRLA серії HTB (High Temperature Battery). Вони були сконструйовані спеціально для експлуатації, як у циклічному, так і в буферному режимі при постійній підвищеній температурі (35°С÷40°С), з можливістю швидкої перезарядки і великим терміном експлуатації.
Акумуляторні батареї Sacred Sun серії HTB мають виконання у вигляді 2-вольтових елементів та 12-вольтових моноблоків із фронтальним розміщенням клем і виготовляються у відповідності із системою якості ISO 9001 та всіх необхідних європейських норм, а також мають маркування CE.
Термін експлуатації акумуляторних батарей HTB відповідно до класифікації EUROBAT складає 15 років Long Life для 2В елементів та 10-12 років High Performance для 12В моноблоків.
Технічні рішення та результати випробувань.
Виробник акумуляторів компанія Sacred Sun запатентувала кілька технологічних та інноваційних рішень при виготовленні акумуляторних батарей HTB. Це стосується зміни матеріалів з яких виготовляються батареї та хімічного складу деяких речовин:
Було змінено:
- склад сплаву решіток;
- матеріал корпусу батарей;
- структуру клем (борнів);
- AGM сепаратора;
- щільність електроліту.
Модернізація дозволила отримати принципово новий тип акумуляторних батарей. Це допомогло більш як на 50% знизити споживання електроенергії за рахунок зменшення енерговитрат на підтримання клімату в технологічних приміщеннях. Крім того, було подовжено термін служби акумуляторних батарей при підвищеній температурі експлуатації та стало можливим розмістити батареї більшої ємності в існуючих об’ємах робочих приміщень тощо.
Аналіз економії електроенергії акумуляторами HTB
Динаміка економії електроенергії в залежності від температурного режиму
Випробування на энергоефективність споживання:
- АКБ GFM‐500HT (2В, 500 Аг) використовується в базовій станції на даху 12-ти поверхового готелю;
- температура кондиціювання була знижена на 10°С з 25°С до 35°С.
- температура на рівні 35°С підтримувалась в приміщенні на протязі 134 днів в період з червня по листопад;
- збоїв в роботі обладнання в даний період не було зафіксовано;
- загальна економія споживання електроенергії склала 1474 кВт∙г, в середньому 11 кВт∙г/день.
Результати випробувань акумуляторів HTB
Виробників батарей HTB в Україні представляє компанія ТОВ «КАРРЕНТ». Компанія пропонує на українському ринку провідних світових виробників стаціонарних акумуляторних батарей, систем безперебійного та гарантованого електроживлення, а також рішень для їх діагностики, налаштування і обслуговування.
Зацікавленість компаній у технічних рішеннях, що сприяють скороченню затрат енергії на кожній ланці технологічного процесу, допоможе Україні стати інноваційною, інвестиційно привабливою та енергонезалежною країною.