День бабака на Харківщині проходить з початку 2000-х.
Це свято з’явилося завдяки науковцям біостанції Харківського Національного університету імені Каразіна. Щороку 2 лютого  сюди, у село Гайдари Зміївського району, навідуються десятки телеканалів. Щоб зняти процесс віщування на камери та розказати глядачам, яку весну передбачив черговий Тимко.

Подробнее...




Разом з активістами Громадської організації «Закарпаття-Донбас» мені пощастило прийняти участь у одній цікавій події. Наприкінці грудня 2017 року, у передноворічні дні ми запустили мальків карася у озеро. Це зариблення вже втретє зробила ініціативна група «Кірпічка» - по назві водойми, яку мешканці вже десять років «відвойовують» у незаконного забудовника. Активісти відстоюють збереження озера, відновлення та  облаштування комфортного парку на його території.

Подробнее...



На це поширене питання поки немає повної відповіді. Тобто час від часу у ЗМІ з’являються відомості, що їх приймають на утилізацію у Львові, або, навіть, збирають певний обсяг у тонах спеціально для відправки на переробку у Францію. Проте, поки питання щодо  переробки українських відпрацьованих елементів живлення у безпечний для довкілля спосіб так і залишаються без відповідей.

«Зібрав батарейки, знайди куди їх діти…», - це постійне питання не дає спати впродовж останніх років цілому прошарку екоактивістів, що займаються їх збором. Ці небайдужі до захисту довкілля люди спочатку ініціювали по всій Україні кампанії по збору використаних побутових елементів, а потім стикнулися з проблемою їх подальшого зберігання та утилізації.

Подробнее...



Питаннями психології формування екологічної культури за допомогою засобів формальної освіти з порталом "Green Енергоефективність" поділилася Антоніна Льовочкіна, доктор психологічних наук. Вона професорка кафедри соціальної роботи КНУ імені Тараса Шевченка, факультет психології. 

З пані Антоніною Льовочкіною ми зустрілися на першому Форумі "Кліматична освіта - 2016", організованому спільно ГО "Колегія екологічної освіти "Світ освіт" та Українським екологічним клубом "Зелена хвиля" в рамках проекту "Граючи, змінимо світ". У своїй доповіді вона зазначила, що головним чинником зміни клімату сьогодні є людина, тому основним завданням екологічної освіти є розробка шляхів та засобів формування екологічної культури як окремої людини, так і суспільства у цілому. У своїй науковій роботі експертка запропонувала досить конкретне визначення поняття екологічної культури, його рівнів та методів  формування.


Подробнее...


Чернівці це справжня історія в будівлях. Тут зібралися  одразу кілька епох та архітектурних стилей – австро-угорський модерн, італійський ренесанс,  румунський конструктивізм, радянське масове будівництво. Місто гарно збереглося, війни та буремні революції пощадили його, хоча час, безумовно, працює проти будівель. Та головне багатство Чернівців – активні громадяни, що люблять своє місто.    

Подробнее...


Група журналістів Західної України на запрошення Донецького прес-клубу побували на сході країни, відвідали кілька міст, зустрілись з бійцями передової лінії, мешканцями, що постраждали внаслідок військових дій, волонтерами, представниками місцевих адміністрацій. Приїзд групи співпав з Днем Землі, тож ми потрапили на Донеччину у період, коли скрізь проходили масові суботники та заходи, присвячені довкіллю.

 

Подробнее...


Наш эксперт, юрист Татьяна Коташевская в несерьезной манере рассказывает об очень серьезных вещах. Если Вы не хотите оказаться в конфликте с законом, заплатив при этом судебные издержки и штрафы, консультируйтесь о правилах пользования природными ресурсами заранее и, желательно, у профессионалов.   
Вода для производственных нужд - это товар и за нее тоже надо платить государству.


Подробнее...

Книгу с таким названием написал для широкой публики Ральф Фюкс – немецкий политик, публицист, руководитель Фонда Генриха Бёлля в Берлине. Известный мировой эксперт в сфере «зеленой энергетики» доктор Фюкс утверждает,  что развитие по пути экологической устойчивости является единственно возможным выходом для человечества. Более того, не смотря на мрачные прогнозы скептиков, экономический рост без ущерба для экологии возможен.  Для реализации этого сценария стоит уже сейчас  начать активный переход от старого ресурсоориентированного экономического уклада к экологическому Модерну.

Подробнее...

Постсоціалістичний розвиток прикордонних з Україною держав Східної Європи проходив різними шляхами. Часто Україну порівнюють з Польщею, в тому числі і на побутовому туристичному рівні. Це обумовлено її близьким сусідством, приблизно рівною кількістю населення і схожими економічними показниками, що були на старті України, як незалежної держави.

Але думаю, що є сенс звернути увагу на історію інтеграції в європейську економіку і інших сусідніх країн Східної Європи, зокрема на досвід Румунії. Тим більше, що Румунія пережила не тільки період дворічного активного зростання економіки відразу після вступу до ЄС, але і складний період падіння ВВП, що припав на час загальносвітової економічної кризи.

Подробнее...


Велосипед – популярнейшее в мире транспортное средством с богатой и славной историей. Активно используют его не только в Азии, но и в Европе. Чтобы убедиться в этом, стоит посмотреть на улицы Амстердама, Хельсинки, Брюсселя, Копенгагена, Парижа, Лондона, Вены – городов, которые соревнуются за право называться велосипедной столицей Европы. К сожалению, Киев пока не может претендовать на этот почетный титул.

Интересно, что в Азии, где наблюдается наибольшее количество велосипедистов на улицах городов, этот вид транспорта считается синонимом бедности, а в Европе, напротив - признаком респектабельности. Европейцы уже третье десятилетие отдают пальму первенства велосипеду как транспорту будущего в эпоху перманентных топливных кризисов и повальной гиподинамии.

Подробнее...

Главное - не навредить природе

Финляндия по праву заслужила имидж страны-лидера в сфере чистых технологий. Одно из тестовых в этой сфере направлений – отношение к утилизации бытовых отходов, продуктов жизнедеятельности человека. Коммунальное объединение HSY по оказанию экологических услуг региону Хельсинки – крупнейшее объединение Финляндии в области экологии.


Объединение HSY было создано при слиянии водоканалов городов Хельсинки, соседствующих территорий Эспоо, Вантаа и коммуны Кауниайнен, а также компании YTV, занимающейся отходами и экологической информацией по региону.

Новый этап в переработке различных отходов объединением HSY начался с 1 января 2010 года.

Уже пять лет HSY оказывает услуги водоснабжения и водоотведения, а также управления твердыми отходами более чем миллиону жителей столичного региона. Предприятие также проводит сбор и обработку атмосферно-климатических данных и мониторинг состояния жилой среды.

В штате объединения – 800 высокопрофессиональных специалистов, из них около 500 человек работает в водной отрасли.

 

Подробнее...

Энергоэффективные дома из соломы становятся новым брендом экологического строительства. Такой доступный по цене экодом создает хороший микроклимат как в летний зной, так и в зимние холода. А инновационные решения, использованные в строительстве, позволяют дому быть современным и экологичность совмещать с высоким уровнем комфорта.

Одноэтажная Америка

 Родина соломенного строительства – Северная Америка. В конце XIX века пионеры – искатели новых земель и лучшей доли прибывали в Небраску, чтобы занять под фермерские хозяйства земли, выделенные им федеральным правительством.

Фермеров ждали суровый континентальный климат с жарким летом и холодной зимой, удаленность от лесов – штат находится в степной зоне, дефицит доступных материалов для жилья. Но в награду были бескрайние площади – прерии для разведения скота и равнины, пригодные для земледелия.

Поэтому местные жители вздохнули с облегчением, когда один местный изобретатель, догадался использовать  для постройки дома блоки из тюкованной соломы. Ведь справиться со значительными температурными колебаниями по сезону: от +40 по Цельсию летом до -40 зимой, не могли известные фермерам материалы.

Подробнее...

Це р. Клов після об'єднання з р. Хрещатик впадає до каналу, де несе свої води Либідь. А далі - Дніпро.


Шукати Либідь довелось за допомогою міліції. Жоден з перехожих та робітників наближчих до станції метро «Олімпійська» кафешних закладів не знав, де тут протікає річка з легендарною назвою.

Подробнее...

Виявляється, що у мешканців багатоквартирних будинків є і права, і обов'язки, і навіть невеличка "штрафна картка". Чи користуємось ми одним, другим і третім?

Порядок  надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій та відповідальність за неналежне виконання цих робіт прописаний у відповідних постановах міських державних адміністрацій. 

Зокрема для  Києва з 9 травня 2011 року діє Розпорядження №307 "Про впорядкування надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій в м. Києві".
 
У цьому документі прописано структуру, періодичність та строки надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій. Будь який мешканець, що має бажання проконтролювати роботу свого ЖЕКу може ознайомитись з вимогами до якості послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.

Подробнее...

Маріуполь сумнозвісно відомий як місто, де можна побачити чим саме ви дихаєте. З 2012 року тут проходять масові мітинги громадян проти екологічної катастрофи. Смог вже настільки увійшов у повсякденність, що жителі почали купувати міні-респиратори на випадок чергової пило-газової атаки з боку металургійних підприємств. Одним з результатів цих протестів було запровадження  роботи пересувної лабораторії мониторингу атмосферного повітря.. Правда зараз за браком фінансування ця дорога лабораторія працює дуже нестабільно, чи взагалі не працює. З основних проблем місцеві екологи також називають питання утилізації промислових відходів,  ліквідацію шлакових відвалів на «Азовсталі» та моніторінг стану забруднення морскої води в промисловій зоні міста.

Подробнее...

«Земля - наша мать, всех кормит», - говорит украинская пословица, в которой, на мой взгляд, отражено отношение украинского народа не только к земле, но и вообще ко всему возвышенному, тому, что ее населяет. Искренне уважая все это, наш народ будто доказывал свою неотъемлемость от природы, зависимость от нее. 

Проходят века. Жизнь общества не стоит на месте, развивается, совершенствуется. Но это совершенствование идет на пользу только человеку, нанося непоправимый ущерб природе.
В результате интенсивного использования ресурсов, небережливого обращения разрушается все живое на нашей планете. Издеваются люди над природой, как хотят. Терпение у нее, конечно, ангельское, но не бесконечное.
Фото из окутанного смогом Пекина, с сайта abunda.ru

Подробнее...

С каждым днём технологии становятся всё новее и эффективнее. Видя губительные последствия своих действий, человек поневоле начинает задумываться, как я мог этого избежать в будущем. И это верно. 

В Украине на сегодняшний день вопрос состоит  не в том, сколько стоит проект, а имеем ли мы достаточно ресурсов для его внедрения. Но не все источники, из которых человек черпает ресурсы, являются бесконечными. Это как пилить сук на котором сидишь, что, по меньшей мере, глупо. Когда-то человек может вырубить последнее дерево, закрыть последнюю угольную шахту, и жить на ядерном могильнике, в надежде себя обогреть, но пусть  это будет всего лишь страшным сном ученого, которому пришла в голову идея о создании солнечной электростанции.


Фото с сайта http://bigpicture.ru/

Подробнее...

Волонтерський проект 

Команда волонтерів, що об’єдналися під гаслом «Бережи енергію. Збережи Україну!» представляє зараз кампанію Energy Evolution UA.

Головна мета проекту – проінформувати простих громадян України  як можна берегти енергію. Виховання свідомості громадян щодо необхідності  економити енергію, а, разом із тим, газ, воду та природний ресурс. 

Команді  допомагає НЕЦУ – Національний Екологічний Центр України та небайдужі волонтери з різних регіонів України.

Організатори кажуть, що переконалися, яку важливу роль відіграє корисна та правдива інформація у формуванні громадського суспільства, яку рушійну силу має саме громадське суспільство. 

Подробнее...

Одна из наиболее острых проблем современности любого государства – эффективное использование энергетических ресурсов. Сегодня эта проблема приобрела не только политическую окраску, но и особый статус – первостепенную важность ответственного отношения к энергоресурсам Украины. Зависимость нашей страны от импорта энергоносителей весьма высока. В сложившихся условиях приблизиться к энергонезависимости без внедрения государственных программ по энергосбережению и энергоэффективности не представляется возможным.

Почему государственных?

Подробнее...

«Энергоэффективность: осознанный выбор ответственного гражданина…»

Зима украсила своей белоснежной шалью  города, деревья теперь как величавые принцессы красуются перед нами в своём блестящем наряде…



Только эту всю красоту омрачают многие проблемы: экономические, геополитические. Мне ни к  чему вдаваться в подробности, новости каждый день сообщают нам о них. Одной из острых проблем является сейчас энергетическая. Даже новости (которые, что тут скрывать, не договаривают всей правды «дабы не тревожить население») и то кричат об энергетическом кризисе и веерном отключении электроэнергии. Во многих областях начали отключать электроэнергию, потому что только 5 из  15  электростанций Украины обеспечены топливом в достаточном объеме. Я не буду говорить о Востоке Украины: там не то что электроэнергии, люди без отопления сидят, в тепле тот, у кого дома печное отопление, да и те, у кого хоть есть дом...

Подробнее...

Энергия не берётся из ниоткуда
и не уходит в никуда.

Ушло в небытие то время, когда мы пели: «прежде думай о Родине, а потом о себе».  Поэтому давайте сейчас поговорим о себе, ведь и страна тоже начинается с каждого из нас. Поговорим о том, как жить дальше, когда растут цены на тепло, газ, воду. А мы тихо ругаем  Родину за такое отношение к своим сыновьям, ничего не предпринимая в ответ. Мы за предыдущие годы привыкли, что надо во всем полагаться только на нее, и никак не на себя.  А зря, пора меняться. И тогда вместе с нами изменится и наша страна. 

Подробнее...


Первое, что удивляет приезжего из Украины в финской гостинице, – это то, что воду из-под крана можно пить. Водопроводная вода в Финляндии не только чистая, но и вкусная. И хотя главное название страны – Суоми – переводится как «земля болот» («суо» – болото), все же это скорее страна озер. Их количество просто невообразимо – более 187 тысяч! Вода и лес – главные богатства Финляндии. Именно это обстоятельство и предопределяет главную линию развития страны – чистые технологии и высокоинтеллектуальный труд.

Финляндия вступила в Европейский союз десять лет назад, в 1995 году. Все эти годы страна решает вопросы гармонизации законодательства со странами ЕС, в том числе и в сфере альтернативных источников энергии и «чистого» производства, сохранения природных ресурсов. За это время структура экономики страны очень изменилась. Поднялась значимость сферы услуг, уверенно развивается рынок технологий,  доля традиционной промышленности в ВВП снизилась до одной трети. Крупные промышленные компании в последние годы перевели производство ближе к развивающимся рынкам и странам с более дешевыми затратами на производство, при этом решая задачи экологизации финской экономики.

Подробнее...

30 січня в приміщенні Слов’янської міської ради відбулася енергійна «енергетична баталія»: команди старшокласників навчальних закладів міста захищали свої проекти ідей – що таке енергозбереження в шкільному закладі та як можна вирішити проблеми надмірного використання ресурсів, як змінити світогляд на «зелений», та що це означає.

Конкурс проектів «Моя енергосвідома школа»  – один із численних заходів проекту «Зелене мислення – зелене майбутнє Донеччини» за підтримки Посольства Великої Британії та Донецької ОДА, організованих громадською організацією «Летавиця» спільно зі Слов’янською міською радою серед учнівської молоді міста протягом останніх місяців. 

Подробнее...

Раздельный сбор мусора почему-то до сих пор является непреодолимой проблемой для Украины. Бытовые отходы у нас вывозятся на свалки, которые постепенно превращаются в гигантские территории, наполненные органикой, пластиком, а также токсичным бытовым мусором. Либо эти отходы сжигают, и тогда тяжелые металлы, другие токсичные элементы попадают прямиком в атмосферу. И если промышленные предприятия государство обязывает отчитаться об утилизации своего «офисного», осветительного и прочего токсичного хлама, то о переработке домашних старых компьютеров, ртутных ламп и бытовых элементов питания можно только мечтать. Иногда это вопрос сознательности и ответственности населения, а чаще - банальное отсутствие пунктов сбора. Отходы разлагаются под открытым небом на  полигонах,  отравляя воду и грунт.

Подробнее...

В ИЗРАИЛЕ РАБОТАЕТ ПЕРВЫЙ В МИРЕ ЗАВОД ПО ПЕРЕРАБОТКЕ БЫТОВЫХ ОТХОДОВ НА ОСНОВЕ ПЛАЗМЕННО-ХИМИЧЕСКИХ ПРОЦЕССОВ

Актуальность этой темы для нашей страны и заставила представить данную статью нашим читателям и специалистам. Может и нам стоит задуматься и сделать шаг вперед к современнейшим технологиям, а не постоянно догонять, используя для ТБО «вчерашние» разработки сжигания мусора.

Израиль... Среди холмов и долин в половине часа езды от Хайфы раскинулся молодой цветущий город Кармиэль, что означает «Божий виноградник» («керем» – виноградник, «Эль» – Бог).

Это деловой, культурный и индустриальный центр Западной Галилеи, в котором проживает около 45 тыс. человек и расположены предприятия наукоемкой отрасли, а также заводы металлообрабатывающей промышленности.

Кармиэль очень ухоженный и чистый город. Количество парков и скверов в столь небольшом городе поражает. Но особо известен город стал благодаря вводу современнейшего в мире производства по переработке твердых бытовых отходов.

 

Подробнее...

Последние годы тематика экологического строительства активно обсуждается на различных конференциях, в архитектурно-строительных институциях, кампаниях и профильных министерствах.
Пока самая горячая тема – это модернизация старого жилого фонда, однако специалисты понимают, что без современных подходов и высоких требований к новому строительству трудно думать о перспективе и настоящем развитии. Иначе мы постоянно будем догонять мировую строительную индустрию, сделавшую широкий шаг на иной качественный уровень.

«Пассивный экодом» киевского архитектора
Первый дом, занесенный в каталог пассивных домов институтом пассивного дома в Дармштадте, спроектировала и построила для своей семьи киевский архитектор Татьяна Эрнст. Сама Татьяна называет жилище «пассивным экодомом». При этом она объясняет, что первая часть словосочетания «ПАССИВНЫЙ» - означает пассивность дома в потреблении энергии (то есть потребление на отопление не более 15 кВт·ч/м2 в год, герметичность и качественное утепление внешней оболочки здания, использование системы вентиляции с рекуперацией, ну и прежде всего – создание правильной пассивной архитектуры, направленной на пассивное улавливание и аккумулирование тепла внутри дома).

«Вторая часть  «ЭКО» - появилась благодаря созданию в доме экологической, здоровой и максимально комфортной атмосферы, которая достигается, как с помощью использования экологически чистых природных материалов во внутренней отделке дома, так и благодаря излучающей системе отопления/охлаждения. вместо пересушивающей и перегревающей воздух – конвекционной», – делится Татьяна Эрнст на страницах собственного портала «Архитектура и экология». Кстати там можно подробно ознакомиться и другими  примерами строительства пассивных домов в Украине.

Подробнее...

23 грудня 2014 року на пресс-конференції в УНІАН спеціалісти-екологи розказали про необхідність  реформування країни з урахуванням вимог охорони довкілля, здоров’я людини та інноваційних розробок. Представники трьох основних  ланок: громадської організації, науково-експертного середовища та влади разом  представили публікації «На шляху до зеленого зростання: моніторинг прогресу в Україні» та Програму екологізації економіки у країнах Східного партнерства ЄС.

Питання зеленої енергоефективної економіки розглядали Андрій Андрусевич (Ресурсно-аналітичний центр «Суспільство і довкілля»), Людмила Мусіна (Міністерство економічного розвитку і торгівлі України) та Олексій Хабатюк (Фонд цільових екологічних інвестицій), представник експертної платформи з енергоефективності.



Подробнее...

Конкурс дитячої творчості

«ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ ТА МОЄ ЗЕЛЕНЕ МАЙБУТНЄ» (малюнки / плакати)

Організатори:

Слов’янська міська рада

Громадська організація «Летавиця»

За підтримки Посольства Великої Британії в Україні

Мета конкурсу: формування культури «зеленого мислення» серед підростаючого покоління шляхом привертання уваги до актуальної теми відношення до енергоресурсів.

 

Подробнее...

Конкурс проводиться під девізом «Свідоме споживання - зеленіше життя: 

Все починається з ідеї»

 

 

Організатори:  

Слов’янська міська рада

Громадська організація «Летавиця»

За підтримки Посольства Великої Британії в Україні

в рамках проекту «Зелене мислення – зелене майбутнє Донеччини»   

 

Мета конкурсу: популяризація енергозбереження та зеленого мислення серед школярів міста, сприяння розумінню проблем ресурсо - і енергозбереження та залучення до розробки проектних ідей з раціонального використання ресурсів.

 

Подробнее...

Подорожуючи Польщею, у великих і малих населених пунктах бачиш чимало різнокольорових контейнерів для роздільного збирання сміття. Власне, в Україні теж намагаються запровадити подібне, але поки що з меншим успіхом. Полтавчанка Марія Бородай, яка вже два роки працює у Варшаві, звісно, і з власного досвіду, і з польських медіа більше знає, як у сусідній країні збирають і переробляють відходи.

Згідно з даними Євростату, поляки створюють не так вже й багато муніципального сміття: трохи більше 300 кг на рік. Лідерами в цій гонці споживачів є Кіпр (760 кг), Швейцарія (707 кг) та Люксембург з Данією (по 678 кг та 673 кг відповідно). У Євросоюзі у приклад іншим країнам ставлять Данію, де захоронюється лише 3% від загального обсягу відходів (близько 20 кг на людину в рік), а також ФРН і Нідерланди – менше 1%.У кінці списку Болгарія та Румунія (практично 100% захоронення муніципального сміття). Від спалювання побутових відходів Євросоюз намагається відмовитися.Але є парадокс: піонери екологічного руху, які першими створили сміттєспалювальні заводи, нині стали аутсайдерами: у тій же Данії спалюється до 40% сміття

Подробнее...

У 2014 році четвертий раз Україна залучилася до Європейського тижня сталої енергетики. У цьому році кілька міст влітку провели яскраві вуличні заходи, конференції та екскурсії на підприємства та об’єкти житлово-комунальної сфери, присвячені ідеї зменшення споживання енергії у повсякденному житті. Серед організаторів були: представництво ЄС в Україні, численні міжнародні та українські громадські та бізнес-організації, державні установи.
Львів відкрив тиждень урочисто: в церемонії біля міської ради прийняв участь посол, голова Представництва ЄС в Україні Ян Томпінський, міський голова Львова Андрій Садовий та Андрій Білоусов - заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ.

Подробнее...



TOP

Владелец ресурса © Общественная организация 'Летавица' 2006 - 2018

Портал разработан в рамках проекта «Зеленое (энергоэффективное) мышление - зеленое будущее Донбасса» благодаря финансовой поддержке Посольства Великобритании в Украине. Взгляды, высказанные на сайте, отражают позицию авторов и могут не совпадать с официальной позицией правительства Великобритании.

SKACHGROUP