Хто відповідальний за чистоту у під'їздах?
Порядок надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій та відповідальність за неналежне виконання цих робіт прописаний у відповідних постановах міських державних адміністрацій.
Зокрема для Києва з 9 травня 2011 року діє Розпорядження №307 "Про впорядкування надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій в м. Києві".
У додатках до постанови є і основні умови надання послуг з утримання будинків і споруд, а також прибудинкових територій.
Цікаво, що міська влада запровадила таку звітну документацію, як Акти прибирання для ЖЕКів.
Мешканці, які більш обізнані у своїх правах, мають номінальну можливість користувалсь важелями впливу на обслуговуючу організацію, що існує за грощі платників. При цьому варто нагадати, що жителі у свою чергу не повинні забувати про обовязок вчасно і у повному розмірі сплачувати квартирну платню.
Мешканці бгатоквартирних будинків Києва можуть контролювати якість та вчасність прибирання у житлових будинках шляхом підписання чи непідписання актів виконаних робіт. Ці акти включають перелік виконаних робіт, і мешканці мають право підписувати акти лише за умови їх виконання.
Двірники або майстри за цим мартовським розпорядженням 2011 року, підписаним тодішнім мером Києва Олександром Поповим, зобовязані формувати такі акти, де вказують коли, приміром, зроблено вологе прибирання сходових клітин. Жителі цього будинку підписуватимуть документ лише за умови, якщо це прибирання дійсно було виконано.
Наявність підписаних актів для працівника житлово-експлуатуючої дільниці стане основним доказом його сумлінної роботи і джерелом для нарахування заробітної плати, формування премій та інших заохочень.
Прибудинкова територія. Наприклад, підмітання тротуарів та дворових територій та очищення кулястих урн від сміття двірник зобов'язаний робити щоденно, а прибирання внутрішньоквартальних проїздів (в т. ч. механізоване) - у разі необхідності.
Під'їзди. Прибирання завантажувальних клапанів сміттєпроводів за нормами проводиться щотижнево. Вологе підмітання сходових площадок і маршів перших 3-х поверхів, місць перед завантажувальними камерами сміттєпроводів необхідно робити щодня, крім вихідних та святкових днів.
Вивезення побутових відходів. Збирання, перевезення, зберігання, перероблення, утилізація, знешкодження та захоронення твердих побутових відходів - щоденно, крім неділі, згідно норм накопичення.
Прописано і відповідальність ЖЕКів за невиконання вимог до якості послуг з утримання будинків та прибудинкових територій.
Штрафні санкції
У розпорядженні №307 є штрафні санції у вигляді зменшення тарифу у разрахунку на 1 кв. метр загальної площі на місяць за за недостатю якість наданих послуг та робіт. Плата зменшується на 3,3 відсотка за кожний день порушення переліку і періодичності робіт, але не більше від суми витрат, врахованих в структурі тарифу, та фактично отриманих від споживачів коштів. Якщо порушується графік вивезення та захоронення твердих побутових відходів плата зменшується на 3,85 відсотка відповідної складової тарифу за кожний день перевищення допустимого строку відхилення.
Також тариф зменшується на суму недоосвоєння витрат в квартал за невиконані роботи з дератизації, дезінфекції, обслуговування димовентканалів; поточного ремонту систем протипожежної автоматики та димовидалення та з проведення поточного ремонту житлового фонду, в тому числі місць загального користування.
Для тих киян, хто бажає контролювати виконання розпорядження №307, надаємо його повний текст.
http://www.gioc.kiev.ua/files/File/307_2011.htm
Мешканцям інших міст варто поцікавитись наявністю подібних розпоряджень у своїх міськрадах.
Втім, мешканцям варто пам'ятати прописні істини, що чисто не там, де постійно прибирають, а де, навіть у невеличкому будинковому співтоваристві, прийнято не смітити не тільки на власних квадратних метрах, а і в під'їздах та на дворовій території.
Підготувала Лариса Білозерова