Як Україна виконує зобовязання щодо підписаної Угоди про асоціацію з ЄС



"Скільки нормативів ЄС необхідно впровадити в українське законодавство для виконання Угоди про асоціацію? І коли?"

Відповіді на ці питання доступні зараз для громадян. Сайт "Європейська правда" розмістив інтерактивну інфографіку, яка ілюструє хід виконання зобов’язань України щодо імплепентації нормативів до вимог законодавства Європейського Союзу.


В рамках Інформаційної кампанії "Сильніші разом!" 11 червня 2015 року було презентовано EU-навігатор

 Це онлайн-інструмент моніторингу виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Дозволяє відслідковувати прогрес імплементації зобов’язань України відповідно до Угоди про асоціацію. Навігатор представляє собою інтерактивну інфографіку, за допомогою якої можна оцінити загальний "євроінтеграційний" прогрес України та отримати детальну інформацію стосовно змісту/строків імплементації по кожному окремому зобов’язанню. 

На червень 2015 ми бачимо тільки початок роботи. План розписано більше ніж на десять років. Так, всього заплановано 426 зобов’язань, з них уже зроблено повністю тільки 2, а частково - 9.

Нас зацікавили три напрями:

Підсектор Охорона навколишнього природного середовища / Охорона природи.

 Директива №2009/147/ЄС "Про захист диких птахів" стосується запровадження зберігаючих захисних заходів для захисту мігруючих видів. Виконана частково. Це той нормативний документ, адаптацію якого було призначено на 2015 рік.

Основна робота почнеться з 2017 року. так у цьому році в планах 55 змін у законодавстві, у 2018 - 34, у 2019 - 12 і так далі.

Підсектор Транспорт

На 2016 рік Україна зобовязалась виконати чотири диретиви ЄС, що стосуються безпеки, технічних умов перевірки придатності до експлуатації автомобільного транспортута регулювання перевезення небезпечних вантажів дорогою, залізницею чи внутрішніми водними шляхами в межах чи між державами-членами. 

Підсектор Енергетика

У підсекторі Енергетика з семи документів, запланованих на 2015 р. на червень 2015 р.повністю доведено два регламенти, частково - п’ять директив.

Виконані регламенти:

1. Регламент (ЄС) №1775/2005
Про умови доступу до мереж газопостачання
Основні вимоги до надання доступу до мереж транспортування газу: прозорість розрахунку, вільний та недискримінаційний доступ третіх сторін, ринкові правила балансування та накладення штрафів за дисбаланс, справедливий розподіл пропускної спроможності та управління перевантаженнями (в т.ч. через вторинний ринок торгівлі потужностями), оприлюднення звітів.

 

2. Регламент (ЄС) №1228/2003
Про умови доступу до мережі міжнародного обміну електроенергією
Встановлює гармонізовані принципи для передачі енергії через кордони, забезпечення сумісності, рівний доступ для всіх країн-учасниць до транскордонної співпраці, посилення конкуренції на внутрішньому ринку, враховуючи національні та регіональні особливості

Докладна інфографіка за посиланням:  http://www.eurointegration.com.ua/navigator/

Джерело: "Європейська правда"

Нагдаємо. що Угода про асоціацію України з ЄС  має замінити угоду про партнерство та співробітництво та дає змогу перейти від партнерства і співробітництва до політичної асоціації та економічної інтеграці.

Політичну частину угоди було підписано 21 березня 2014 року, економічну частину — 27 червня 2014 року